Hírek
vissza
2023/1218

Úton a nagypályás labdarúgás feléSzerző: Németh Zsolt

Úton a nagypályás labdarúgás felé

Az U12-es keret öt hónapját Horváth Péter értékelte és foglalta össze.

Csapat értékelés (U12)

2023. július 17.  – 2023. december 15.

 

A félév a nagyobb létszámról és pályáról szólt a gyerekeknek. A 6+1-ből átléptünk 8+1-be és a pályaméret is emelkedett. Minden hétvégén mérkőzést játszottunk, a bajnokság rendszerére tértünk át. Azon volt a képzési hangsúly, hogy ezt hogy tudják megugrani, hogy élik meg a fiúk.

Visszatekintve a félévünkre, az egyéni teljesítményekre, mondhatom, hogy ez jól sikerült! Egy nagy lépéssel ismét közelebb kerültünk a végcélunkhoz, a nagypályás (10+1) labdarúgáshoz.

Továbbra is a játékosfejlesztés állt a középpontban. A képzést sok új impulzussal színesítettem. Ezek által dinamikusabbak, agresszívebbek lettek. Fejlődött a tájékozódás. Nagy sikernek érzem, hogy már megvan a játékosoknál az értő tudás. Felismerik a játékszituációkat, önállóan, jó döntéseket hoznak a pályán. Ennek köszönhetően könnyen ment a váltás a területméretben. Meg tudják valósítani, tudják alkalmazni a tanult játékelemeket nagy pályán is.

Örülök, hogy a labdarúgás mellett a gyerekek nevelésében is részt tudok venni, tudok hatni rájuk és változnak, komolyodnak a kezem alatt. Sokat fejlődött a személyiségük.

Az egyének fejlődésének köszönhetően a csapatjáték is tetszetős. Van egy kialakított stílusunk, jól nézünk ki a pályán. Élmény nézni a kis csapatomat, ahogy játszik. Számomra ez a fontos, hogy látom a belefektetett munkát, visszaadják azt, amit nap mint nap átadunk nekik, hogy élvezzék a focit, mert ez az egész róluk szól, értük vagyunk. A mutatott teljesítményükkel, a játék iránti szeretetükkel nagyon sok érzelmet tudnak kiváltani!

Még mindig csak 10-11 éves gyerekek. Én várom a legtöbbet tőlük, vágyom a legjobb teljesítményre minden játékosomtól. Nehéz elfogadnom a hangulatingadozásokat, a mentális nehézségeket. Mégis tudom, hogy ebben is tudunk előre lépni, fejlődni, de hagyni kell őket gyereknek is lenni.

Kapcsolódó témák: U12-es csapatunk
Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
2212
233456789
2410111213141516
2517181920212223
2624252627282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek