Hírek
vissza
2022/322

Új tornarendszerben a legkisebbek is

Új tornarendszerben a legkisebbek is

Az U9-U11 közötti korosztályokat felölelő régiós Bozsikhoz hasonló új tornarendszerben vesznek részt tavasszal legkisebb korosztályaink, az U7-esek és az U8-asok. Az első fordulót vasárnap Gyirmóton rendezték, a mini tornán a kis Tigrisek ellenfelei az Illés Akadémia, az ETO FC Győr, a Gyirmót SE Győr, a CREDOBUS Tehetségközpont és a Veszprém FC USE voltak.  

Vámos Márk, vezetőedző, U7: - Az új tornarendszernek köszönhetően, aminek a vasárnapi volt az első fordulója, a legkisebbek is minőségi ellenfelekkel és új impulzusokkal találkozhattak. Ami a körzeti Bozsik-tornákon és pár edzőmeccsen még belefért, az itt már nem, hiszen jól képzett és agresszív csapatokkal játszottunk, ami rendkívül jól szolgálta a fejlődésünket. Betegségek miatt sajnos csak hat gyerekkel, azaz két csapatra való játékossal tudtunk részt venni a tornán, így viszont mindenki nyolcvan perc játékidőhöz jutott. Agresszivitás, gyors döntések, befejezések, párharcok - ezeket figyeltem, és öröm volt látni, hogy tornáról tornára kezd egyre jobban rögződni a gyerekekben, hogy milyen alapelveket kell betartaniuk. Kisebb hibák ellenére nagyon biztató formát mutattunk, és ezért jár a dicséret a srácoknak.  

Farkas Gábor, megbízott edző, U8: - Mérkőzésről mérkőzésre jobban játszottunk. Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, de sajnos ezeket nem mindig tudtuk gólokra váltani. Ha helyzetkihasználáson tudunk változtatni, akkor biztos, hogy eredményesebbek is leszünk.

Eredmények:

ETO FC Győr-Király SE 3-0

Illés Akadémia-Király SE 2-2

Veszprém FC USE-Király SE 1-3

CREDOBUS Tehetségközpont-Király SE 1-1

Gyirmót SE Győr-Király SE 1-1

Kapcsolódó témák: Labdarúgó utánpótlás U-8

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
1812345
196789101112
2013141516171819
2120212223242526
222728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek