Hírek
vissza
2022/1102

U19: ez kiváló hatvan perc volt!

U19: ez kiváló hatvan perc volt!

Sikerrel vívta meg ma délelőtt a harmadik fordulóból mostanra kiírt bajnoki mérkőzését U19-es csapatunk, amely kiváló első hatvan percet produkált, esélyt sem hagyva az SC Sopronnak. 

MLSZ Regionális U-19-es Bajnokság, Nyugat 'B' csoport, 3. forduló: Király SE - SC Sopron 3-1 (2-0).

Király SE: Király M. - Sabia, Király D., Sásdi, Vigh (Ligeti a 46.p.) - Balázs (Kiss R. az 53.p.), Márk - Németh B., Márfy (Péter a 65.p.), Nyári - Kovács A. (Tasnádi a 73.p.). Edző: Marton Róbert.

Gólszerzőink: Balázs B., Vigh, Kovács A.

Marton Róbert: - Vendégeink minden körülmények között, a technikás, kombinatív futballt preferálják, képzett labdaügyes játékosokkal rendelkeznek. Ellenünk is próbálták építeni a játékot, birtokolni a labdát, mezőnyfölényre szert tenni. Nagy örömömre, ez most nem sikerült nekik, támadásaikat, labdakihozatalaikat már csírájában elfojtottuk, a párharcok nagy részét mi nyertük, agresszívan, nagy elánnal játszottunk. Nagyon nem ízlett a stílusunk a soproniaknak, az első félidőben csak ritkán jutottak el a kapunkig. Mi szép akciókat vezettünk, a pálya közepén megszerzett labdákból veszélyes kontrákkal operáltunk. A 15.percben Nyári csodálatos cselsorozat után hozta kihagyhatatlan helyzetbe Balázs Bencét, majd Vigh Patrik egyéni akcióból rúgott ritkán látható nagy gól, ezzel magabiztos előnnyel mentünk szünetre. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Vendégeink nem találták az agresszív, sok megnyert párharcon alapuló játékunk ellenszerét, majd a 60. percben Király Mátyás jó ötven méteres kirúgásával Kovács Attila a kapuig nyargalt, és egy lehelet finom mozdulattal átemelte a labdát a kapuson, végleg eldöntve ezzel a meccset. Sajnos innentől kissé visszaestünk, több hiba csúszott a játékunkba, kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Összességében, hatvan perc kiváló játék ezúttal elég volt a győzelemhez, amivel megszilárdítottuk pozíciónkat a táblázat élén!

Kapcsolódó témák: U19-es csapatunk
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
0512345
066789101112
0713141516171819
0820212223242526
092728
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek