Hírek
vissza
2021/1016

U17, U19: egy pont a hétvégi mérleg

U17, U19: egy pont a hétvégi mérleg

U19-es csapatunk hiába egykapuzott kilencven percen át a Haladás ellen, mégis be kellett érnie a döntetlennel, U17-eseinknek ezúttal nem ment a játék, a zöld-fehérek elvitték mindhárom pontot a csapatok szombati bajnokiján. 

MLSZ regionális U19-es bajnokság, Észak-Nyugat: Király SE-Szombathelyi Haladás VSE 1-1 (0-0).

Király SE: Biró - Takács K. (Szakály a 46. p.), Tóth K. (Horváth B. a 76. p.), Sásdi, SISAK - Márk (Szmolek a 46. p.) - Fábián Á. (Balázs B. a 71. p.), NYÁRI, Márfy, KOVÁCS A. (Rátkai a 83. p.) - Baranyai. Edző: Kovács Zsolt. 

Gólszerzőnk: Balázs B. 

Kovács Zsolt, vezetőedző: - Nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés után bármit is mondani. A srácok jól álltak a mérkőzéshez, az egész találkozón domináltak, szinte végig nálunk volt a labda, egykapuztunk. Magasan védekeztünk, labdavesztés után azonnal visszatámadtunk, az ellenfél alig, vagy csak rövid ideig tudta megtartani a labdát. A 90 perc alatt a Haladás mindössze kétszer tudott eljutni a kapunkig, az egyik ilyen kontrából sajnos, gólt is tudtak szerezni, szinte a semmiből. Hiába voltunk végig az ellenfél 16-osánál, rúgtunk 10-nél is több szögletet, kétszer az üres kapuba sem sikerült betalálni. Csapatom erejét azonban mutatja, hogy ismét a hosszabbításban tudtunk betalálni. A futball nagy igazsága, hogy a labdarúgást továbbra is gólra játsszák és ebből 1-1 született mindkét oldalon, így meg kell elégednünk a döntetlennel. 

MLSZ regionális U17-es bajnokság, Észak-Nyugat: Király SE-Szombathelyi Haladás VSE 1-4 (0-2). 

Király SE: Karcsics - Majtényi (Kálmán a 30. p.), Tóth M., Mosonyi, Ligeti L. (Kovács D. a 60. p.) - Kiss R. - Bráder, Naisz, Sós, Németh B. - Spanyó (Teklits a 68. p.).  Edző: Balogh István. 

Gólszerzőnk: Tóth M. 

Balogh István: - Nagyon rosszul kezdtünk, lassan, enerváltan játszottunk, nagyon komoly egyéni hibákkal segítettük a kitűnően játszó vendégeinket. Nem találtuk a Haladás gyors, pontos, kombinatív játékának ellenszerét. A félidő végén Tóth Milán egyéni akciójának köszönhetően találtunk egy gólt, így reménykedve mentünk a szünetre. Sajnos, a játék képe a második félidőben sem változott, nem tudtuk birtokolni a labdát, kapura nem jelentettünk veszélyt. El kell ismernünk, ma nagy különbség volt a csapatok között, az eredmény ránk nézve hízelgő. Pozitívumként megemlíteném Tóth Milán, Ligeti Levente és Kiss Roland játékát, akik hetek óta remek teljesítményt nyújtanak. Az is örvendetes, hogy ma több olyan játékosnak is tudtunk játékperceket adni, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Rájuk sem lehet panasz, mindent kiadtak magukból, de még sokat kell dolgozniuk azért, hogy ezen a szinten tudjanak játszani. 

Kapcsolódó témák: U19-es csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
171
182345678
199101112131415
2016171819202122
2123242526272829
223031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek