2022/409

U17: siker a zöld-fehérek otthonában

U19-es gárdánkhoz hasonlóan U17-es együttesünknek is sikerült a bravúr a regionális bajnokság 23. fordulójában: Balogh István csapat is elhozta a pontokat a Haladás VSE otthonából.

MLSZ U17-es regionális bajnokság, Észak-Nyugat: Szombathelyi Haladás VSE-Király SE U17 1-2 (1-2).

Király SE: Tanai - Naisz (Molnár K. a 63. p.), Tóth M., Mosonyi, Verasztó - Kiss R., Ligeti - Horváth B. (Spanyó a 46. p.), Bráder, Nagy Á.- Németh Á. (Tasnádi a 80. p.) Edző: Balogh István.

Gólszerzőink: Ligeti, Németh Á.

Balogh István, vezetőedző: - A 23. fordulóban a tabellán egy hellyel mögöttünk álló HVSE-hez látogattunk. Rosszul kezdtünk, egy helyezkedési hiba miatt rögtön gólt kaptunk, egy remekbe szabott átlövéssel előnybe kerültek vendéglátóink. A váratlan gól után rendeztük sorainkat, a félidő közepétől már nekünk is voltak helyzeteink, Ligetinek egy gyönyörű lövéssel sikerült egyenlítenie. A játékrész vége egyértelműen a mienk volt, Németh Áron szemfüles gólján kívül még több lehetőségünk volt, de sajnos kihagytuk a helyzeteket. A második félidő nagyon kiegyenlített volt, nagyrészt a mezőnyben folyt a játék, gólhelyzetek ritkán adódtak. A meccs végére maradtak azért izgalmak, 10 perccel a vége előtt ismét "kihagytuk a kihagyhatatlant", 5 méterről sem sikerült a kapuba találnunk. Pár perccel a lefújás előtt a Halinak is volt egy óriási ziccere, de szerencsénkre ők sem éltek a védelmünk által tálcán kínált lehetőséggel. Összességében egy nagyon szoros meccsen, ha csak egy hajszállal is, de jobbak voltunk, úgy érzem megérdemelten gyűjtöttük be az újabb három pontot.