Hírek
vissza
2022/825

U15: erre lehet építeni

U15: erre lehet építeni

Az első 2022/23-as utánpótlás bajnokit játszották szerda este a Király Sportlétesítményben: a tavalyi bajnok FŐNIX-GOLD FC ellen szerepelt U15-ös csapatunk, amely 65 percig bírta a fizikálisan erősebb székesfehérváriak nyomását. A vendégek végül elvitték mindhárom pontot, de erre a teljesítményre lehet építeni.  

MLSZ Regionális U15-ös Kiemelt Bajnokság, Nyugat: Király SE-FŐNIX-GOLD FC 0-2 (0-0).

Király SE: BAKUCZ M. - Kulcsár (Puporka az 50.p.), KOVÁCS B., NYÁRI D., Kolompár - Bakucz D., MÉSZÁROS B., IVÁNCSICS - Sodics T., Tancsics (Szabó B. a 63.p.), Hegyi D. (Károly K. 70.p.). Edző: Kovács Zsolt.

Kovács Zsolt: - A tavalyi regionális bajnokságot pontveszteség nélkül nyerő fehérvári csapat látogatott hozzánk szerda délután a Király Sportlétesítménybe. Nem vártuk jó előjelekkel a mérkőzést, hiszen idáig is létszámgondokkal küszködtünk, és ezúttal négy játékosomra sem számíthattam. Az első tíz percben kicsit megleptük ellenfelünket, kellően agresszívan játszottunk, jó helyeken szereztünk labdákat. Aztán az idő múlásával a fehérváriak folyamatosan vették át a mérkőzés irányítását. A FŐNIX egy fizikálisan erős csapat, amely nagy iramot diktált az egész mérkőzésen. Pozitív, hogy tengelyben nem nagyon tudtak megbontani bennünket. Széleken a gyors szélsőik annál inkább. De box védekezésünk rengeteget javult az elmúlt hetekben, szinte az összes szélről belőtt labdát sikerült hárítani, így 0-0 félidővel vonultak a csapatok az öltözőbe. Az ellenfél félidőben hármat is változtatott, és nagyon megnyomta a második félidőt. Ezt a nyomást húsz percig bírtuk erővel. Voltak fordulópontok a találkozón: 1-0 állásnál mi kontrázhattunk volna, de utána mi kaptunk gólt, illetve 1-0 és 2-0 állásnál is ziccerünk volt. Mindent összevetve, egy fizikálisan erősebb, egyelőre futballba többet tudó csapat megérdemelten vitte el a három pontot, bár kis szerencsével meglepetést is okozhattunk volna. Külön öröm, hogy 2-0 állásnál sem adtuk fel, az utolsó tíz percben is mindent megtettünk az szépítés érdekében, sőt ebben a periódusban jobban is játszottunk, de sajnos ez most nem ért pontot. Négy fiatalabb "feljátszó" játékosunk teljesítménye külön öröm számomra, Kolompár Zénó és Mészáros Barni végig megbízható, jó játékot produkált, Puporka Ali és Szabó Bálint pedig beszállva új lendületet tudott vinni a játékunkba.

Kapcsolódó témák: U15-ös csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
3912
403456789
4110111213141516
4217181920212223
4324252627282930
4431
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek