2021/406

U15: A srácoknak már kijárt ez a siker

U15-ös csapatunk elhozta a három pontot Ménfőcsanakról a regionális bajnokság kedden lejátszott mérkőzésénről, az U14-es találkozó elmaradt, mert a hazaiak lemondták azt.

U15-ös regionális bajnokság, Észak-Nyugat: Ménfőcsanak ESK-Király SE 1-2 (0-0).

Király SE: Ady - Greffer (Zsirai-Kiss a 60. p.), FLIEGLER, VASS, Horváth D. (Mosonyi a 74. p.) - KOVÁCS Á. - Szalai (Nagy Á. a 41. p.), SZABÓ B., VILICS (Kálmán 74. p.), KATONA - LACZÓ. Edző: Kovács Zsolt.

Gólszerzőink: Szabó B. az 55., Vilics a 66. percben.

Kovács Zsolt vezetőedző: - Sok pihenő nem volt a zalaegerszegi túra után, kedden délelőtt Győrbe látogattunk, ahol a hazai csapat mellett az időjárással és pályával is meg kellett küzdeni. Mindezek ellenére egy remek félidőt produkáltunk, a srácok kellően motiváltak voltak, jól és tudatosan futballoztak, sajnos, 4-5 lehetőségből nem tudtunk egyet sem gólra váltani. Az ellenfelet sikerült végig távol tartani a kapunktól. A szünet nem tett jót, tompábbak lettünk, sok hibával játszottunk, mégis, egy szép egyéni teljesítmény után megszereztük a vezetést. Sokáig azonban nem örülhettünk, hiszen az első komolyabb helyzetét gólra is váltotta a Ménfőcsanak. Pozitívum, hogy a bekapott gól után, kicsit felpörögtek a srácok, és egy szép támadás után ismét nálunk volt az előny. Az utolsó negyedórában az ellenfél mindent megtett az egyenlítés érdekében, szerencsére stabilak voltunk hátul, sőt ha az utolsó döntéseknél jobban koncentrálunk, növelhettük is volna előnyünket. Egy nagyon fontos és nehéz győzelem volt, egy végig szervezetten futballozó ellenféllel szemben. A srácoknak már kijárt ez a siker, de nem dőlhetünk hátra, mert szombaton fontos rangadó vár ránk.