Hírek
vissza
2021/522

U14, U15: a helyzetkihasználás döntött Pápán

U14, U15: a helyzetkihasználás döntött Pápán

A helyzetek megvoltak, a szombathelyi gólok azonban hiányoztak, így U14-es és U15-ös korosztályunk sem tudott pontokat szerezni Pápán a regionális bajnokság pénteki mérkőzésein.

U15-ös regionális bajnokság, Észak-Nyugat: Pápai ELC-Király SE 4-1 (2-1).

Király SE: Ady - Kovács Á. (Nagy Á. a 66. p.), Fliegler, Vass, Horváth D. - Szabó B., Radó (Vilics az 54. p.) - Greffer (Mosonyi a 66. p.), Király (Kálmán az a59. p.), Katona - Laczó (Zsirai-Kiss az 59. p.). Edző: Kovács Zsolt. 

Gólszerzőnk: Szabó B.

Kovács Zsolt, vezetőedző: - A mérkőzés első felében teljesen egyenrangú ellenfele voltunk a bajnokság dobogójáért küzdő hazai csapatnak. Kétszer a szélén tudtak mögénk kerülni a gyors szélsőik, illetve pontrúgásaikból volt veszély, de ezeket rendre jól kivédekeztük. Aztán sajnos két óriási egyéni hibánkat könyörtelenül ki is használták, a semmiből lett 2-0. Ezek után szerencsére nem estünk szét, előbb kapufát lőttünk, majd a félidő vége előtt szépíteni is sikerült. A második félidőt remekül kezdtük, de sajnos kapussal szemben sem sikerült betalálni. Ahogy az első félidőben, most is rövid időn belül két gólt kaptunk, két pontrúgásból. A srácok ezek után sem adták fel, mindent megtettek a szépítés érdekében, Mosonyi és Zsirai-Kiss is jól szállt be, de több ziccerből sem sikerült betalálni. Amíg az ellenfél négy helyzetből négy gólt szerez, mi meg ötből egyet tudunk értékesíteni, addig hiába vesszük fel a versenyt ilyen csapatok ellen, ők a dobogóért fognak küzdeni, mi meg sajnos a középmezőnyért. 

U14-es regionális bajnokság, Észak-Nyugat: Pápai ELC-Király Se 1-0 (0-0).

Király SE: Guzmics - Hirsch-Nagy, DEUTSCH Á., BAUMGARTNER, Wilhelm - Bodor, HEGYI D. - Gergely (Zsirai a 76. p.), Mayer M., Németh B. (Kiss L. a 66. p.) - Gombás B. Edző: Hujber Bálint. 

Hujber Bálint, vezetőedző: - Ebben a szezonban ez már a negyedik olyan mérkőzésünk volt, amikor végig domináltunk, kezünkben volt döntés lehetősége, mégsem tudtunk élni vele. Ismét egy szerényebb képességű csapattól szenvedtünk fájó vereséget. Természetesen nincs helye magyarázkodásnak, a számos helyzetünkből nem sikerült gólt szerezni, míg az ellenfélnek egy is elég volt. Bízom benne, hogy ezek a tapasztalatok jó tanulópénzek, és a jövőben már el tudjuk dönteni ezeket a meccseket a javunkra, akkor, amikor a legnagyobb sanszunk van rá. Legyen az az első 5 perc, vagy az utolsó. 

Kapcsolódó témák: U14-es csapatunk
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
22123456
2378910111213
2414151617181920
2521222324252627
26282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek