2020/1206

U14: 5 gól ért 3 pontot Hévízen

U14-es korosztályunk győzelemmel, U15-öseink verséggel zárták az őszi szezon utolsó idegenbeli bajnokiját Hévízen a regionális pontvadászat 15. fordulójában.

U14-es regionális bajnokság, Észak-Nyugat: Hévíz SK-Király SE 3-5 (1-3).

Király SE: VARJU (GUZMICS a 74. percben) - Hirsch-Nagy (Szabó B. a 74. percben), Baumgartner, Béry, WILHELM - Gergely (Varga M. a 74. percben), Bodor - Németh B. (Gáspár a 48. percben), Gombás B., GOMBÁS M. - MAYER M. Edző: Hujber Bálint.

Gólszerzőink: Gombás M. (3), Mayer M. (2).

Hujber Bálint, vezetőedző: - A  háromhetes kihagyás egyáltalán nem látszott meg a játékukon. Az első 5-7 percet leszámítva domináltunk, mi irányítottuk a mérkőzést. A hazaiak a gyors szélsőik indítására, illetve a pontrúgásaikra építettek. Az első játékrészt kétgólos előnnyel zártuk. Fordulás után úgy kezdtünk, ahogyan azt megbeszéltük és kértem. Két gyors góllal már négy volt az előnyünk. Ennek ellenére a Hévíz próbált mindent feltéve egy lapra támadni, és faragni a hátrányából. Sajnos, mi ehhez abszolút asszisztáltunk. Ahelyett, hogy 1-5-ös-állásnál végleg lezártuk volna a meccset, könnyelműek voltunk a kapujuk előtt, nagyobbnál nagyobb gólhelyzetet „szórakoztunk" el. Ez meg is bosszulta önmagát, az amúgy is veszélyes szögleteikből kétszer is betaláltak. Az utolsó húsz perc helyzet ki nem használásának köszönhetően izgalmasra sikeredett a mérkőzés vége. A találkozó egészét tekintve azonban megérdemelten hoztuk el a három pontot.

U15-ös regionális bajnokság, Észak-Nyugat: Hévíz SK-Király SE 2-1 (1-0).

Király SE: Ady - Greffer, Fliegler, Kovács Á., Horváth D. - Szabó B. - Szalai, Kálmán (Tanai az 55. percben), Vilics, Mosonyi (Zsirai-Kiss az 55. percben) - Radó. Edző: Kovács Zsolt.

Gólszerzőnk: Tanai a 69. percben.

Kovács Zsolt, vezetőedző: - Rendkívül csalódott és szomorú vagyok a mérkőzés miatt. Sajnos ilyen rosszul idén, sőt mióta kezem alatt dolgoznak a srácok, még nem játszottak. És erre azt sem lehet mentség, hogy hat játékosomat nélkülöznöm kellett a mérkőzésen, és a kispadon egy, az egész félévben sérüléssel bajlódó játékos, valamint a cserekapusom - mezőnyjátékosként - foglalt helyet. Amit a félévben felépítettünk, azt sikerült egy mozdulattal a kukába dobni. Michael Jordan gondolata jut eszembe: „ Mindig hittem abban, hogy ha keményen dolgozol, akkor az eredmény jönni fog. Én nem csinálok dolgokat félszívvel. Mert tudom, hogy ha úgy csinálnám, akkor csak félsikert várhatnék."