Hírek
vissza
2021/627

U14: fordulópontok, sérülések és hatodik hely

U14: fordulópontok, sérülések és hatodik hely

A téli ötödik helyet végül nem sikerült megtartania, de a hatodik pozíció a tabellán is jó teljesítmény U14-es együttesünktől, különösen, hogy tavasz második felében nélkülöznie kellett a góllövő lista fő esélyesét, a ZTE ellen megsérült Gombás Mátét. Mérlegen Hujber Bálint korosztályos gárdájának 2020/21-es szezonja. 

 

 

Remek őszt futott U14-es együttesünk a regionális bajnokságban, Hujber Bálint tanítványai az ötödik helyen álltak, mindössze 6 ponttal a második helyezett Sopron mögött. Ehhez képest a második félév kevésbé volt kiegyensúlyozott, ami annak is köszönhető, hogy kulcsemberek dőltek ki a sorból. 

Tabella - U14

- Tavasszal a bajnokság első harmadában lendületesen és gólerősen futballoztunk. Plusz elemként már a szélső védőink is beléptek a támadások építésébe, beadások, gólpasszok is jellemezték ekkor a játékukat - kezdett bele az értékelésbe Hujber Bálint, hozzátéve: pozitívum, hogy többet volt nálunk a labda, tudatos labdatartás és több forgatás után sikerült gólokat szereznünk.  Az MTE 1094 elleni mérkőzésen elszenvedett vereség azonban kizökkentett minket a ritmusból. Sajnos, ez az állapot jó pár hétig kitartott - noha a játékunk képe semmit sem változott a korábbiakhoz képest, a kapu előtt nem úgy jöttek össze a dolgok, mint ahogy a kezdetekben. Ezt még két sajnálatos sérülés is tetézte, előbb a gólkirályi cím abszolút várományosa, Gombás Máté esett ki hónapokra, így nem is tudtunk olyan sebességgel és minőségben gólokat szerezni. Aztán Breznovits Kornél, a védelem és a csapat vezére dőlt ki hetekre. A srácokra ezektől függetlenül egy rossz szavam sem lehet, az egész évben példás edzéslátogatottság mellett, akartak és tettek is érte, hogy a szezon utolsó harmadára újra kiegyenesedjünk, és szépen zárjunk. Úgy gondolom, hogy a tavaszi szezon legfőbb tanulsága az volt, hogy azokból a fordulópontokból, amik inkább rajtunk múltak, mégsem mi jöttünk ki kedvezően. Ha ezekből tanultak a gyerekek, akkor a következő évben még sikeresebb szezonok várhatnak rájuk.

Támadónk, Gombás Máté kulcscsont sérülése miatt a lehetséges 28-ből csak 19 mérkőzésen tudott pályára lépni, ezeken összesen 39 gólt lőtt, a harmadik helyet szerezve meg így a góllövő listán.

Kapcsolódó témák: U14-es csapatunk
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
301
312345678
329101112131415
3316171819202122
3423242526272829
353031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek