2021/508

Gólrekord a Szarvaskend ellen

Az első félórában csak helyzetekig jutottunk, de aztán beindult a gólhenger, Marton György meg sem állt négyig:  Király-Szarvaskend 11-0 - csapatunk történetének legnagyobb különbségű győzelmét aratta a megyei I. osztályban.

Király SE-Lorry GM Kft. Szarvaskend 11-0 (3-0). - Király Sportlétesítmény, 50 néző, megyei I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Talabér.

Király SE: Király M. - Takács D., Kiss K., Subicz (Devecseri a 63. p.), Marton Gy. - Szalay (Fábián az 54. p.) - Tamás B., Kalmár (Kudron a 63. p.), Németh D. (Kiss Á. az 54. p.), Hegedűs (Lakosi D. az 54. p.) - Halmosi. Edző: Hegyi László.

Szarvaskend: Gáspár - Wolf, Csillag, Vaspöri, Smolczer - Németh T. (Orsós a 60. p.), Kopfer - Somogyi, Kovács K. (Dobos a 63. p.), Velekei - Jóna (Nagy Á. a 83. p.). Játékos-edző: Vaspöri Zoltán.

Gólszerző: Marton a 31., a 48., 52., és a 63., Tamás B. a 35., Németh D. a 45., Kalmár a 47., Fábián az 59., Halmosi a 70., Devecseri a 83., Kudron a 89. percben.

Mezőnyfölényben játszott dominált a Király SE az első félórában, megvoltak a helyzetek is, ám a befejezéseknél hiányoztak a higgadt megoldások. A 31. percben megtört a jég, Halmosi szögletét a rövid saroknál érkező Marton György a hosszú sarokba csúsztatta (1-0). Egy percre rá megduplázhattuk volna az előnyt, Németh Dominik csente el a labdát a 16-osnál, ziccer lövését bravúrral védte Gáspár. A 35. percben azonban megjött az újabb hazai találat, Tamás Bálint volt eredményes (2-0). A 36. percben Martont vágták fel a 16-oson belül, de Talabér játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. A 45. percben eldőlt a meccs, Németh Dominik talált be ezúttal (3-0).

A második félidőt ott folytatta csapatunk, ahol az elsőt befejezte: a 47. percben Kalmár lépett ki és biztosan lőtt a hálóba Gáspár mellett (4-0). A 48. percben Halmosi volt az előkészítő, és Marton fejezte be góllal az akciót (5-0). Az 52. percben Marton triplázott, Subicz labdáját fejelte kapura, a vendégek hátvédje már csak beljebb tudta segíteni a labdát a kapuba (6-0). Az 54. percben hármat is cserélt Hegyi László vezetőedző, és az 59. percben éppen az egyik friss erő, Fábián növelte tovább az előnyt (7-0). Az erejével a 60. percre teljesen elkészült Szarvaskend igyekezett lepörgetni a hátralévő perceket, pechükre, a KSE játékosai továbbra is motiváltak voltak a gólszerzésre, a 21 éves bal oldali védő, Marton György például nem akart megállni három gólnál, a 63. percben egy kipattanót értékesített, megszerezve ezzel saját maga negyedik, míg csapatunk nyolcadik találatát. A 70. percben az addig az előkészítésben jeleskedő kapitány, Halmosi is bevette Gáspár kapuját (9-0). A 78. perc hozta a Szarvaskend egyetlen helyzetét, Orsós Marin lépett ki, de 16 méterről mellé lőtt. A tizediket Devecseri, a tizenegyediket Kudron lőtte - ilyen különbséggel a megyei I-ben még sosem nyert a Király SE.

Hegyi László: - A forduló előtt öt mérkőzésünk volt vissza a bajnokságból, szeretnénk mindet megnyerni, ebből egy megvan.