Hírek
vissza
2024/514

Szakonyfalun át vezethet az út a kupadöntőbe Szerző: Németh Zsolt

Szakonyfalun át vezethet az út a kupadöntőbe

A korábbi hírekkel ellentétben az FK Szakonyfalu lesz a pályaválasztó szerdán a Halmosi Zoltán Vas Vármegyei Kupa elődöntőjében, ahol a címvédő Király SE lesz a vendég. A találkozó 17 órakor kezdődik a Szakonyfalu Sportpályán, a játékvezető Dr. Polgár Tamás lesz, asszisztensei pedig Spitzer Ákos Attila és Lukács Lívia.

A Szakonyfalu még augusztus 6-án kezdte a sorozatot otthon, a Bajánsenye SE ellen. Az első lépést a kupában egy 3-3-as döntetlennel tették meg. A folytatásban -ahogy végig a sorozatban – újra hazai környezetben, az egykori megyei kupadöntős Tutitextil-Körmend VSE ellen győztek gólzáporos mérkőzésen, 6-4-re. Majd a Szentgotthárdi VSE ellen értek el 2-2-es döntetlent, ami újra továbbjutást ért számukra. Októberben az Alsóújlak SC-t fogadták és győztek ellenük 2-1-re. Végül április 17-én, szomszédvári összecsapáson a Rábatótfalu SE ellen tudtak 2-0-ra győzni, így harcolták ki az elődöntőben való szereplést, amit érthető módon komoly ünneplés követett. Mint a klub vezetője, Németh Zsolt a megyei napilapnak fogalmazott, mind a bajnokságban mind pedig a kupában érmet szeretnének szerezni, így a Király SE nem veheti félvállról a szerdai találkozót.

A kupában a hazaiak legeredményesebb gólszerzője Solymosi Valter József, aki eddig négyszer talált be az ellenfelek hálójába. A Király SE együttesénél Kudron Dániel öt gólnál tart a sorozatban.

A kupa másik elődöntőjében az Alpok Zirkon Vép VSE és a vigaszágon továbbjutó Sárvár FC méri össze erejét.

Teljesítményével mind a négy csapat kvalifikálta magát a Magyar Kupa főtáblájára, illetve a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupa helyosztóira. A bronzmérkőzést és a döntőt egy hét múlva, május 22-én rendezik a Haladás Sportkomplexumban.

 

(A fotók a Csepreg elleni kupamérkőzésen készültek.)

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
271234567
28891011121314
2915161718192021
3022232425262728
31293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek