Hírek
vissza
2023/605

Sokat visszaadott a tanultakból saját csapatunk a Kiraly Cup két napja alattSzerző: Németh Zsolt

Sokat visszaadott a tanultakból saját csapatunk a Kiraly Cup két napja alatt

 

A múlt szombaton és vasárnap nemzetközi tornával ünnepeltük a Király Sportlétesítmény fennállásának 20. évfordulóját. Ennek alkalmából 20 csapat lépett pályára négy, egyenként öt csapatos csoportban. A Király SE U11-es kerete a 14. helyen zárta a tornát. A csapat edzője, Horváth Péter értékelte a fiúk szereplését.

 

 

A mieink az első napon a B csoportban az MTK Budapest, a Partium Labdarúgó Akadémia, a Manchester United FC és a ZTE csapatával mérkőztek meg.

 

Első napi eredményeik:

Király SE – ZTE 3-0

Király SE – MTK Budapest 2-2

Király SE – Manchester United FC 2-5

Király SE – Partium LA 0-1

 

A megszerzett négy ponttal csapatunk a csoport 4. helyén végzett, így másnap a 11.-15. helyezések sorsát eldöntő C csoportba kerültek. Az itt elért eredmények:

 

Király SE – PMFC 0-1

Király SE – Gyirmót 3-1

Király SE – FC Klagenfurt 0-1

Király SE – FTC 1-5

 

Az itt megszerzett három pont a csoport 4. helyét jelentette a fiúk számára, ami a teljes mezőnyben a 14. helyezésnek felelt meg.

 

Horváth Péter így értékelte a csapat szereplését:

„Örülök, hogy ennyire színvonalas tornán vehettek részt a gyerekek és ilyen ellenfeleket, ilyen körülményeket tudunk nekik biztosítani. Két éve építgetem és fejlesztem a fiúkat és látom az óriási fejlődést náluk. Bebizonyították több mérkőzésen is, hogy mire képesek. Visszaadják a pályán, jól alkalmazzák azt, amit edzésen tanítunk és kérünk tőlük! Agresszívan és keményen védekeznek, nagy iramban tudnak közlekedni és kezdeményezőek mind támadásban, mind védekezésben. Nagy az egyéni fejlődés a játékosoknál és jó stílusban játszunk csapatszinten is. A mentalitáson kell nagymértékben változtatni. Sajnos vesztes helyzetben könnyen feladják a srácok és rányomja a későbbi játékukra is a bélyegét egy-egy sikertelenség, nem csak az adott meccsre. Ebben sokat előre kell lépni és változtatni. Összességében jó tapasztalatokkal gazdagodtam az eddigi munkám visszaigazolásához és ebből tudok tanulni a későbbi fejlődésem érdekében!”

Fotó: Láng Veronika

 

Kapcsolódó témák: U11-es csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
271234567
28891011121314
2915161718192021
3022232425262728
31293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek