Hírek
vissza
2021/1009

Ötös a Körmend ellen

Ötös a Körmend ellen

Újabb gólzáporos győzelmet aratott csapatunk, a megyei I-es bajnokság 9. fordulójában: Király SE-Körmendi FC 5-1 (2-0). 

Király SE-Körmendi FC 5-1 (2-0). - Király Sportlétesítmény, 100 néző, megyei I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kondor T. 

Király SE: Király M. - Auer, Schimmer, Subicz, Devecseri - Németh D. (Kalmár G. a 76. p.), Szalay, Reseterits (Czingráber a 76. p.) - Kudron (Kondákor a 69. p.), Halmosi, Fábián (Tamás B. a 76. p.). Edző: Hegyi László. 

Körmendi FC: Balogh Á. - Majczán (Németh B. a 78. p.), Majtényi, Lakosi D., László - Buti, Köntés, Zsoldos (Krajczár a 65. p.) -  Sály, Sipos Á. (Bita a 80. p.), Tompa. Edző: Kurucz Ádám. 

Gólszerzők: Reseterits az 1., Subicz a 45., Halmosi a 64. percben, Fábián a 72., Szalay a 74. percben, illetve Sipos A. az 59. percben. 

Kiválóan kezdte csapatunk a mérkőzést, Halmosi készített le egy labdát a 16-osnál Reseteritsnek, aki ballal 17 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (1-0). A folytatásban is támadásban maradt a Király SE, egy kezezés miatt a mieink egy esetben büntetőt is reklamáltak, de a vendégek sem adták fel, más kérdés, hogy Sipos Bálint egyéni megmozdulásain kívül a Körmend nem sok veszélyt jelentett Király Mátyás kapujára. Mielőtt elkönyvelhettük volna az egy gólos sárga-szürke előnyt, rutinos játékosaik összehozták a második hazai találatot: a 45. percben Schimmer szögletére Subicz érkezett menetrendszerűen és a pontosan fejelt a jobb alsó sarokba (2-0). Fordulást követően szépített a Körmend, egy szép vendég kényszerítő végén Sipos lépett ki ziccerben és Királyt is megelőzve gurított a kapu közepébe (2-1). Hamar jött a KSE válasza, Fábián ziccere még kimaradt, de Halmosi Péter már nem hibázott a 64. percben (3-1). Sőt: három percre rá Fábián javított, gyönyörűen játszotta tisztára magát, és magabiztosan lőtt Balogh mellett a kapuba (4-1). És nem volt megállás, a 74. percben Schimmer szabadrúgása a kapufán csattant, a kipattanót Szalay tűzte rá, a labda egy védőn megpattanva kötött ki a hálóban (5-1).  

A Király SE magabiztos teljesítménnyel gyűjtötte be az újabb három pontot. 

Hegyi László: - Az elején nem úgy alakult a játékunk, ahogy elterveztük. Akadoztak a támadadásaink, lassan szőttük a támadásainkat. Muszáj volt a második félidőben ritmust váltanunk, ami meghozta az eredményt. Ebben a szakaszban már sok helyzetet dolgoztunk és folyamatos volt a támadójátékunk.  

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
351234
36567891011
3712131415161718
3819202122232425
392627282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek