Hírek
vissza
2019/506

Nagyon fontos pontokat tartottunk itthon a Mosonmagyaróvár ellen

Nagyon fontos pontokat tartottunk itthon a Mosonmagyaróvár ellen

A Király U15 győzött, a Király U14 döntetlent játszott, a téli időjárást idéző jeges szeles időben hazai pályán megrendezett fontos találkozókon a Mosonmagyaróvár csapatai ellen. 


Király U15-MTE Mosonmagyaróvár U15 3:2 (0 - 2)

MLSZ U15 II.o ÉNY 26.ford

gólsz:Sisak B 45’ Sásdi D 58’ Németh B 67’ ill Schwartz M 5’ Zsigmond E 38’

Király U15: Király M, Márk L, Márfy B, Szmolek Á/Vörös B 61’ Németh B/Szakály B 75’ Sásdi D, Király Á, Dobos D, Nyári Gy/Gönye B 81’ Vasas K/Horváth B 41’ Sisak B/Lanicsek B 81’

Windisch Csaba, a Király U15 edzője: Irreális időjárási körülmények között lejátszott mérkőzésen az első félidőben a Mosonmagyaróvárt támogatta a szél, a második félidőben nekünk kedvezett az időjárás. A  lehetőségeiket kihasználva, a félidőre két góllal vezetett az ellenfél, a második félidőben sikerült nagyobb nyomás alá helyezni ellenfelünket, több helyzetet kialakítani és megfordítani a mérkőzést. Az egész mérkőzésen láttam a csapaton az elszántságot, a győzni akarást, még a két gólos hátrányban is, ennek megis lett az eredménye, fontos mérkőzésen nyertünk.

Király U14

Király U14-MTE Mosonmagyaróvár U14 1:1 

MLSZ U14 II.o ÉNY 26.ford.

gólsz: Czenki M 81’ ill Nádasi I 73’ 

Király U14: Karcsics D, Király D, Kalányos R/Horváth D 41’, Kiss R, Katona R, Szabó B/ Kovács B 66’, Fliegler Á, Czenki M, Bráder B, Zsirai-Kiss B/Németh B 69’ Molnár K/Horváth B 41

Kovács Zsolt, a Király U14 edzője: Nagyon fontos pontot szereztünk a bajnokság egyik élcsapatától, gratulálok a csapatnak! Nem a legjobb előjelekkel vágtunk neki a mérkőzésnek, többen hiányoztak, héten két vesztes mérkőzésen voltunk túl. Ennek ellenére a fiúk a szezon egyik legjobb félidejét produkálták, szinte végig az ellenfél térfelén volt a labda, igaz ebben nagy segítségünk volt az orkán erejű szél is, sajnos az i-re a pontot nem tudtuk feltenni, nem sikerült vezetést megszereznünk. A félidőben fel is hívtam a gyerekek figyelmét, hogy a második félidő széllel szemben egy teljesen más félidő lesz. A gondunkat tovább nehezítette, hogy sérülés miatt kettőt is cserélnem kellett. A MOTIM át is vette a mérkőzés irányítását, több veszélyes helyzetük volt, de a fiúk jól állták a sarat. Mindig volt egy nagy mentés, egy nagy védés, vagy épp egy kis szerencse. Sőt széllel szemben is volt pár veszélyes akciónk, az egyik ilyen után az ellenfél védő játékosa a gólvonalról fejelte ki a labdát. Mikor már mindenki elkönyvelte talán a döntetlent, a 73. percben egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést a vendégcsapat.A játékosaim ezek után már nem tudtak megújulni, elfáradtak, széllel szemben nem is volt egyszerű dolguk, de a szívük vitte előre őket és a hosszabbításban egy félpályáról előre ívelt szabadrúgás után sikerült kiegyenlíteniük. Le a kalappal a srácok előtt, szívvel-lélekkel küzdöttek, ezekért a pillanatokért érdemes csinálni, dolgozni. Ezt a győzelemmel felérő pontot szeretnénk kedves Édesanyukáinknak ajánlani, illetve Radó Máténak mielőbbi jobbulást kívánni, várunk vissza.

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek