Hírek
vissza
2026/511

Mélyről állt fel idegenben U16-os csapatunkSzerző: Németh Zsolt

Mélyről állt fel idegenben U16-os csapatunk

Az U16-os együttesünk remek második félidővel kétgólos hátrányból fordította meg a találkozót Kaposváron.

Az U17 megfogyatkozott kerettel indult Dorogra, ahol a mérkőzés elején remekül játszott, de 20 perc után ez megtört és nem sikerült pontot hozni.

Az U19-es fiúk A REAC otthonában ezúttal olyan hozzáállással, olyan játékkal rukkoltak ki, amit korábban is várt volna tőlük a szakma. Egy pontot hoztak, de győzelmet érdemelt volna a játékuk.

MLSZ Regionális Kiemelt nyugat U16

Kaposvár - Király SE 2-3 (2-0)

Összeállítás: Kiss G.; Jankovics M.; Borbély L.; Nagy Z.; Gargya N.; Horváth H.; Imre B.; Sodics M.; Kerék B.; Várkonyi Cs.; Viola K.

Keretben: Kósa B.; Schimmer M.; Vámos K.; Klauzer D.

Gólszerzők: Sodics M.; Viola K.; Várkonyi Cs.

 

Hangya Erik értékelése:

„Egy nagyon fizikális és mélyen szervezetten védekező csapattal találkoztunk a bajnokság aktuális fordulójában. Az eredményeket, ha megnézzük a Kaposváriak mindegyik hazai mérkőzésükön ki-ki mérkőzéseket játszottak, így volt ez ma is. Az első félidőben hiába volt nálunk többet a labda, nehezen tudtuk feltörni a mély védekezésüket. Egy előre vágott labdából és egy kontra utáni szerencsétlen helyzetből kapott büntetőből 2-0-ás előnyre tettek szert a hazaiak. Helyzeteink ugyan voltak, de egyik sem volt kimondott ziccer, hiányzott a támadóharmadból a kreativitás és a koncentráció. A második félidőre azonban nem úgy mentünk fel, hogy csak legyünk túl a mérkőzésen, hanem igenis célunk volt visszajönni a találkozóba. Kreatívabban, pontosabban és több helyzetet kialakítva kezdtünk játszani, Sodics leleményes góljával pedig visszahoztuk magunkat a találkozóba. Egy mélységi indítást követően Viola szerezte az egyenlítő találatot. Ekkor már több lehetőségünk is volt és végül Várkonyi tizenhatoson belüli góljával megfordítottuk a találkozót.

Nagyon büszke vagyok minden egyes játékosra, hiszen hiába kerültünk hátrányba, senki nem adta fel és mindenki a végsőkig küzdött a győzelemért! A második félidei játékunkra kell építenünk és a védekezésben redukálnunk kell az “áramszüneteket”. Ma igazi csapatként dolgoztunk és hoztuk el sikeresen a három pontot egy nehéz pályáról!”

 

U17-es bajnoki mérkőzés:

Dorog FC - Király SE 4-1 (2-0)

Borhy- Szabó B., Turczi, Őri, Molnár- Tóth Dé. (Tóth Do. 70.), Szabó Z. (Sodics M. 46.) - Major, Kolompár, Karvalics- Viola (Gerencsér 66.)

Gól: Sodics 60.

 

Kovács Zsolt jelentése:

„Szombat délután Dorogra látogattunk, ahhoz a csapathoz, amely tavasszal hibátlan mérleggel állt a bajnokságban: 8 mérkőzésből 8 győzelem, egyértelmű célként kitűzve a visszajutást az alapcsoportba. Mi továbbra is komoly nehézségekkel küzdünk: sérülések, betegségek nehezítik a helyzetünket, ráadásul volt olyan játékos is, aki csak az előző este mondta le a találkozót.

A hosszú utazásra, a nyomasztó melegre, valamint a 10 percet késő játékvezetőkre – akik közül az egyik végül meg sem érkezett – a csapat nagyon jól reagált. Az első 20 percben a szezon egyik legjobb játékát produkáltuk. Nyomás alatt is bátran és jól futballoztunk, a középső zónában agresszíven és szervezetten védekeztünk. A tabellán elfoglalt helyezések egyáltalán nem látszódtak a pályán.

Aztán ismét saját magunk dolgát nehezítettük meg: egy pontrúgás után nem reagáltunk megfelelően, állva maradtunk, és ezt az ellenfél kihasználta. Ezek továbbra sem képességbeli problémák, sokkal inkább koncentrációs és mentalitásbeli hibák. A bekapott gól ellenére volt tartásunk, bár a Dorog nagyobb nyomást helyezett ránk, saját térfélen a védekezésünk többnyire stabil maradt. Ezután azonban egy újabb rossz döntés következett: ahelyett, hogy taktikai faulttal megállítottuk volna az ellenfél támadását az ő térfelükön, hagytuk kibontakozni a kontrát, amelyből megszületett a második hazai gól.

A félidőben kényszerű cserére volt szükség, ennek ellenére a második félidőt ismét mi kezdtük jobban. Pontrúgás után megvolt a lehetőségünk a szépítésre, de a hazai kapus hatalmas bravúrral hárított. A Dorog továbbra is nagy erővel támadott a harmadik gólért, ebben az időszakban többször a szerencse is mellénk állt. Ahogy ilyenkor lenni szokott, egy gyors és szépen felépített ellentámadás végén sikerült szépítenünk.

Ezen a ponton viszont kifejezetten csalódott vagyok. Ahelyett, hogy a gól adta mentális lendületet a saját javunkra fordítottuk volna, nyolc perc alatt gyakorlatilag újra kivégeztük magunkat. Ez egy olyan szituáció volt, ahol sokkal nagyobb érettségre, higgadtságra és koncentrációra lett volna szükség.

Természetesen a körülményeket is látni kell: míg az ellenfél minőségi cserékkel tudott frissíteni, addig nálunk kényszerűségből már a negyedik belső középpályást is le kellett cserélni. Az utolsó húsz percet szakmailag nehéz értékelni, fizikálisan és mentálisan is elfogytunk, az ellenfél többször átfutott a középpályánkon. Ennek ellenére még így is volt lehetőségünk arra, hogy legalább a második félidőt döntetlenre hozzuk.

Gratulálunk a Dorognak a megérdemelt győzelemhez. Véleményem szerint jelenleg ők a bajnokság legjobb és legprofibb csapata.

Számunkra ma a jobb periódusok, illetve az ellenfél hozzáállásának és mentalitásának testközelből történő megtapasztalása jelenthette az igazi tanulságot. Látható volt, milyen koncentrációval, fegyelemmel és minimális hibaszámmal lehet 90 percen keresztül lehozni egy mérkőzést. Nekünk ebből kell tanulnunk és tovább építkeznünk.”

 

MLSZ Regionális U19 Kiemelt Nyugat 23. forduló

REAC Sportiskola SE - Király SE 1-1 (0-1)

Összeállítás: Tóth-V. Cs., Gerencsér Z., Bakucz D. (Gombás M. 46'), Kardos Á., Károly K., Szász F., Iváncsics B., Simon M., Sodics T., Kulcsár G., Hegyi D.

Gólszerző: Sodics T. 35'

 

Mátyás Róbert értékelése:

„Végre hosszú idő után a csapat egy teljesen más arcát mutatta. A hozzáállás, az akarat, az alázat és a munkamorál mind olyan dolgok voltak, amelyekkel ma nagyon elégedett voltam. Minden játékos beletette azt a munkát és energiát, amit egy ilyen mérkőzés megkövetel.

Őszintén szólva nem vagyunk teljesen elégedettek a döntetlennel, mert úgy érzem, végig mi irányítottuk a mérkőzést. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de sajnos nem tudtuk őket gólra váltani.

Ezért van bennem hiányérzet, mert úgy gondolom, hogy a mai teljesítmény alapján sokkal többet érdemeltünk volna. Játékban, mentalitásban és hozzáállásban is kiemelkedően futballoztunk.”

Képek

Kiemelt videó
Így zajlott az ötödik Tigris Kupa tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek