Hírek
vissza
2023/409

Még jobb teljesítmény és ezüstérem vasárnap a Copa Crozada-nSzerző: Németh Zsolt

Még jobb teljesítmény és ezüstérem vasárnap a Copa Crozada-n

 

Az FC Parma otthonában, az Ennio Tardini Stadionban folytatódott a 2. Copa Crozada, amelyen a Király SE U10-es csapata képviselte a magyar színeket. A fiúk szorosabb meccset játszottak a korosztály favoritjával, a Malta-val és harmadszor is legyőzték egyik korábbi csoportellenfelüket, az Arsenal Parma-t, így nyolc csapatból a második helyen zárták korosztályukat.

 

 

 

A Király SE U10-es csapata szombaton csoportgyőztes lett, 12-0-ás gólkülönbséggel, 7 pontot szerezve, így a másik csoport első helyezett együttesével, az IFA Malta-val, valamint a legjobb második, az Arsenal Parma csapatával mérkőzött meg délután. Ma ugyanezeket a találkozókat ismételték meg a Tardini Stadionban, Itália egyik legrégebbi, legismertebb pályáján.

A stadion még száz esztendeje, 1923-ban épült és több mint hatvan évig nem változtattak rajta semmit.

1990-ben aztán a Parma FC feljutott a Serie A-ba. Ekkor a létesítmény befogadóképessége 13 500 fő körüli volt. Az első osztályban viszont egy minimum 30 ezer férőhelyes stadion a követelmény. Emiatt úgy volt, hogy a csapat új otthont kap, de végül úgy döntöttek, hogy felújítják a már meglévő stadiont. Az 1990 és 1993 között történt bővítését követően befogadó képessége 27 906 főre nőtt.

 

Itt játszott tehát vasárnap a Király SE U10-es csapata. Először a csoportját szombaton 28-0-ás eredménnyel, három győzelemmel záró IFA Malta ellen, amely első alkalommal 5-0-ra győzte le a mieinket. Ma a Király fiataljai még keményebben álltak bele a meccsbe és a félidőben 1-1-es döntetlen mutatott a tábla, az addig a tornán még gólt sem kapó együttes ellen. Végül a Malta 3-1-re behúzta a meccset, de nem érheti kritika Hujber Bálint csapatát. A fiúkra még egy meccs várt, két nap alatt immár harmadszor az Arsenal Parma ellen. A srácok nem okoztak csalódást, 4-0-ra hozták ezt a meccset is. A mieink kivívták a házigazdák elismerését, hiszen a Király SE stábjának számos olasz tréner gratulált, látva a fiúk kiegyensúlyozottan jó játékát.

 

A szombathelyi csapat ezüstérme és a számos elismerés értékét növeli, ha látjuk azt, hogy milyen rangos mezőnyben született meg ez a szép siker.

A Parma Academy által szervezett 2. nemzetközi Copa Crozada tornán Olaszország valamint Németország, Málta, Mexikó és Magyarország (Király SE) csapatai vettek részt április 8-án, szombaton és 9-én, vasárnap.

Összesen három korosztályban, több mint 60 regisztrált csapat (a legkisebbek között néhány lány együttessel) és 700 sportoló szerepelt, akiknek összesen 210 mérkőzést rendeztek.

Jó pihenést és jó utat hazafelé srácok!

 

 

Kapcsolódó témák: U10-es csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
141234567
15891011121314
1615161718192021
1722232425262728
182930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek