Hírek
vissza
2020/311

Koronavírus-vészhelyzet: zártkapus mérkőzések jönnek

Koronavírus-vészhelyzet: zártkapus mérkőzések jönnek

2020.03.11-én a koronavírus miatt rendkívüli jogrend, vészhelyzet lépett életbe Magyarországon. Az MLSZ döntése értelmében a bajnokságok zártkapus mérkőzésekkel folytatódnak. A korlátozás azt jelenti, hogy a szűk körű rendezőgárda mellett kizárólag a játékosok és a stábtagok lehetnek jelen a mérkőzéseken.

Március 11-től zártkapus mérkőzésekkel, de folytatódnak az utánpótlás és a felnőtt labdarúgó-bajnokságok. Erről határozott ma a Magyar Labdarúgó Szövetség, miután Magyarország Kormánya 2020.03.11-én rendkívüli jogrendet hirdetett, veszélyhelyzet elrendeléséről döntött a koronavírusra tekintettel.

A zártkapus mérkőzéseken kizárólag játékosok, stábtagok, regisztrált sportszakemberek/vezetők, játékvezetők, technikai személyzet, rendezői gárda, egészségügyi személyzet, labdaszedők, (illetve televíziós mérkőzéseknél a jogtulajdonos közvetítésért felelős képviselői) vehetnek részt, léphetnek be a stadion, sportpálya területére.

A felsoroltak betartásáért a rendező egyesület, a vendégcsapat személyeit illetően pedig a látogató sportszervezet a felelős.

A játékvezetők arról kaptak tájékoztatást, hogy a megszokott, a sportszerűség által megkövetelt mérkőzés előtti és utáni kézfogásokat a rendelkezés visszavonásáig mellőzzék.

A rendelkezések nem csak a bajnoki, de a felkészülési mérkőzésekre is vonatkoznak.

A fentiek megszegése, vagy a tájékoztatás elmulasztása súlyos fegyelmi vétségnek minősül, írta a sportszervezeteknek eljuttatott levelében dr. Vági Márton, az MLSZ főtitkára. 

A szövetség emellett határozatlan ideig felfüggesztette grassroots-programjainak (OTP Bank Bozsik-program, Fair Play Cup, szociális programok) rendezvényeit, tornáit és fesztiváljait.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
36123456
3778910111213
3814151617181920
3921222324252627
40282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek