Hírek
vissza
2023/603

Kiváló hangulatban zajlott a Kiraly Cup első napi programja Szerző: Németh Zsolt

Kiváló hangulatban zajlott a Kiraly Cup első napi programja

Délelőtt 10 órakor a terveknek megfelelően útjára indult a labda a 20 éves Király Sportlétesítményben, kezdetét vette a jubileumi Kiraly Cup kétnapos programja.

A megnyitón Király Gábor köszöntötte a résztvevőket és a vendégeket, majd az esemény sztárvendége, Marco Rossi, a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya szólt a gyermekekhez és edzőikhez. Délután négyig lezajlott minden csoportmérkőzés az U11-es korosztályban kiírt tornán, a csapatok a csoportjukban elért eredményeik alapján folytatják majd a versengést vasárnap, 10 órától.

Kissé borongós és enyhén szeles, de sportolásra ideális időjárási körülmények között indult a Kiraly Cup programja párhuzamosan, négy pályán, azonos időpontban. A 20 perces mérkőzéseket sok szurkoló követte, közülük is kitűnt hangerejével és egységes szurkolásával az újpesti különítmény. Ők még kis pirotechnikai támogatást is bevetettek az egyik csoportmérkőzésen. De nagyon sokan biztatták a Király SE csapatát és a Manchester United góljainak is nagy sikere volt lelátón.

A 12:30-kor megtartott ünnepélyes megnyitón Király Gábor mondta el azt, hogy a tornát azért is szervezték meg, hogy az elmúlt 20 év eredményeit, a Király Sportlétesítmény eredményeit ezzel a húsz csapattal és edzőikkel, kísérőikkel közösen ünnepeljék meg.

Marco Rossi is szót kapott, aki szívélyes szavakkal üdvözölte az ifjú focistákat és hangsúlyozta, hogy a mérkőzéseken nem kell terhet rakni a vállukra, az a lényeg, hogy élvezzék a focit, hogy szép jövő elé nézhessenek.

A megnyitó végén a fiatalok szó szerint megrohanták a szövetségi kapitányt, aki alig győzte az aláírásokat adni cipőkre és papírokra felváltva. Rengeteg fotó is készült a rendkívül népszerű edzővel. Király Gábor még a megnyitó előtt végig kísérte Marco Rossit a Király Sportlétesítmény egy nappal korábban felavatott épületein, bemutatva mindazt, ami az itt sportoló fiatalok és felnőttek, valamint az ide érkező vendégek színvonalas kiszolgálásáért valósult meg.

A kiváló hangulatban lejátszott csoportmérkőzések 16 órakor zárultak, a folytatás vasárnap, 10 órától a Király Sportlétesítményben.

Az első nap eredményeit illetve a második nap részletes programját a következő két linket érhetik el az érdeklődők:

 

https://www.meinturnierplan.de/showit.php?id=1683795965

https://www.meinturnierplan.de/showit.php?id=1683811565

Kapcsolódó témák: U11-es csapatunk
Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
271234567
28891011121314
2915161718192021
3022232425262728
31293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek