U8-as korosztályunk szereplését Dancs Zoltán foglalta össze:
Mivel korábban ezek a gyermekek a kezeim alatt cseperedtek fel és ismerkedtek meg a labdarúgás alapjaival, kíváncsian vártam, milyen fejlődést mutatnak az idő múlásával. Elégedetten tapasztaltam, hogy a kezdeményezőkészségük továbbra is kiemelkedő. Bátran vállalkoznak cselezésre, és a tudatos átadások, esetenként még a játék felépítése is meg-megjelenik játékukban. Ennek a kezdeményezőkészségnek és technikai tudásuk fejlődésének köszönhetően gólok sokaságát szerezték, amivel megörvendeztették az őket elkísérő szülőket. Ezek az alkalmak jó lehetőséget biztosítanak arra, hogy a gyermekek örömüket leljék a labdarúgásban, nekünk pedig irányt adnak abban, hogy mit kell a fejlesztésük érdekében előtérbe helyezni. Öröm volt újra a gyerekekkel foglalkozni!”
Horváth András edzői értékelése az U9-es csapat első felének szerepléséről:
„Ezúttal egy egészen más arcát mutatta meg a társaság: a gyerekek remekül reagáltak az egy héttel ezelőtti tapasztalatokra. Maximális fegyelem mellett, olykor kifejezetten okos és tetszetős focit mutattunk be a mai napon. Ami a legjobban tetszett, hogy mentálisan már az első perctől kezdve megérkeztünk a tornára. Mindenki nagy elszántsággal igyekezett megnyerni a saját párharcát, amikor pedig kellett, nagyszerűen kisegítették egymást a srácok.
Végig érezhető volt a csapaton belüli pozitív légkör, ami a játékunkra is jó hatással volt. Az ellenfél kapuja előtt ezúttal nemcsak veszélyeztettünk, hanem minden mérkőzésünkön eredményesek is tudtunk lenni. Többen kimagasló intenzitással játszottak, és igazi vezérként húzták előre a többieket is.
Pontosan egy ilyen megfelelő és érett válaszreakciót vártam a gyerekektől az egy héttel ezelőtti produkció után. Gratulálok az egész csapatnak a mai elszánt és eredményes teljesítményhez!”
A csapat tagjai: Bázár Marcell, Senyei Valér, Oszkó Vencel, Pock Botond, Oszkó Csanád, Füzi Dávid, Kóródi Jakab, Németh-Preutzer Marcell
Különleges kihívás várt az U9-es csapatunk másik felére, hiszen a Haladás VSE által szervezett U11-es Bozsik-tornán léptünk pályára. Bár a mieink két-három évvel fiatalabbként vették fel a kesztyűt az idősebbek ellen, a pályán nyújtott teljesítmény alapján ebből a korkülönbségből semmi sem látszott.
Horváth András edzői értékelése:
„Minden mérkőzésen tetszett, amit a pályán láttam, maximálisan elégedett voltam a srácokkal. Annak ellenére, hogy nálunk jóval idősebbek ellen játszottunk, egyáltalán nem jöttünk zavarba, sőt, minden találkozón irányítottuk a játékot. A játékidő nagy részében nálunk volt a labda, így tudtuk diktálni a saját tempónkat.
Bár a csapat eddig ritkán játszott ekkora pályán és ekkora létszámban, „taktikai” szempontból remekül vizsgáztak: nagyszerűen osztották fel a területeket, így mindig találtunk üres réseket és megjátszható csapattársakat. A labdás játékunk mind egyénileg, mind csapatszinten magas minőséget képviselt, még az oldalváltások időzítését és ritmusát is sokszor sikerült eltalálni. Védekezésben az elvesztett labdákra azonnal reagáltunk, és megfelelő keménységgel, nagyon gyorsan szereztünk azokat vissza.
Nagyszerűen funkcionáltunk csapatként: végig mosolygós arcokat láttam a pályán, a gyerekek pedig önfeledten, együtt örültek egymás sikereinek. Ez a fajta kiemelkedő csapatösszhang adja az igazi erejét ennek a társaságnak.”
A csapat tagjai: Nagy Zétény, Kovács Balázs, Tóth Soma, Milisics Ármin, Gáncs Attila, Tóth Mátyás, Héra Zétény, Kero Ádám, Ujhelyi Kristóf, Pnishi Noár, Rácz Alexander