Hírek
vissza
2022/814

II. Király Ferenc Emléktorna, U10: Dinamo, Sturm, Király a sorrend

II. Király Ferenc Emléktorna, U10: Dinamo, Sturm, Király a sorrend

A Dinamo Zagreb sikerével ért véget a vasárnapi II. Király Ferenc Emléktorna az U10-es korosztályban, a mieink, Hujber Bálint tanítványai, legjobb magyar csapatként felállhattak a dobogóra, az ezüstérmes a Sturm Graz lett.  

 

 

Technikás, jó gyerek focit láthattak a kilátogató nézők, szülők a II. Király Ferenc Emléktorna U10-es korosztályában vasárnap a Király Sportlétesítményben, ahol hat csapat mérte össze erejét 2x15 perces mérkőzéseken. Házigazdaként Hujber Bálint vezetőedző együttese remekül indított, magabiztosan verte a felső-csallóközi MOL Football Academyt, a DAC 1904 képző műhelyét. A második fordulóban a Sturm Graz következett, az osztrákok dolgát ezen a találkozón csak megnehezíteni sikerült, ezzel a mieink az A-csoport második helyét szerezték meg a hibátlan Sturm mögött, és a nulla pontos Dunaszerdahely előtt. A B-csoportban a Dinamo Zagreb 14 gólt lőve, 0 gólt kapva magabiztosan végzett a hármas élén, megelőzve a mosonmagyaróvári tehetségközpontot és az Újpesti TE-t. Az elődöntők is a két toronymagas döntő-esélyese gárdák fölényét hozták, a Dinamo a Király SE-t, a Sturm a CREDOBUST lépte le. A bronzmeccsre Hujber Bálint tanítványainak maradt több energiájuk, 3-1-re bizonyultak jobbnak a mosoniaknál, az ötödik helyet pedig az Újpest szerezte meg. A finálé remek összecsapást és horvát hengert hozott, a Dinamo esélyt sem hagyott a graziaknak, ahogyan a többi meccsén, ezúttal is nagy fölénnyel nyert, elhódítva ezzel a kupát az U10-es korosztályban. 

II. Király Ferenc Emléktorna, U10-es (2013-ben születettek) korosztály. Eredmények. A-csoport: DAC/MOL Football Academy-Király SE 1-6, DAC-SK Sturm Graz 2-7, Király SE-Sturm Graz 1-5. Az A-csoport végeredménye: 1., Sturm 6 pont, 2., Király SE 3 pont, 3., DAC/MOL Football Academy 0 pont. B-csoport: GNK Dinamo Zagreb-CREDOBUS Mosonmagyaróvár 6-0, Újpesti TE-Dinamo 0-8, Mosonmagyaróvár-Újpest 3-2. A B-csoport végeredménye: 1., Dinamo Zagreb, 2., CREDOBUS Mosonmagyaróvár 3., Újpest 0 pont. Elődöntők: Dinamo Zagreb-Király SE 12-0, Sturm Graz-CREDOBUS Mosonmagyaróvár 1-9. Az 5. helyért: DAC-Újpest 1-7. A harmadik helyért: Király SE-CREDOBUS Mosonmagyaróvár 3-1. Döntő: Sturm Graz-Dinamo Zagreb 1-6. A torna végeredménye: 1., GNK Dinamo Zagreb, 2., SK Sturm Graz 3., Király SE 4., CREDOBUS Mosonmagyaróvár 5., Újpesti TE, 6. DAC/MOL Football Academy. Legjobb játékos: Fran Modric (Dinamo). Legjobb kapus: Laurentin Stark (Sturm Graz). Gólkirály: Zan Barberic (Dinamo) 9 találattal.

Fotók: Királysport/Láng Veronika

Kapcsolódó témák: U10-es csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
3912
403456789
4110111213141516
4217181920212223
4324252627282930
4431
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek