2022/930

Hévízen nyert az U19

Előre hozott bajnokit játszott csütörtök délután Hévízen U19-es csapatunk, amely hátrányból felállva tudta elhozni a három pontot Zala megyéből.

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'B' csoport 14. forduló: Hévíz SK-Király SE 1-3 (1-1).

Király SE: Tanai M. - Király D. (Tóth K. az 59. p.), Márfy, Balázs B., Nyári Gy. (Tasnádi a 72. p.), Németh B., Sásdi, Kiss R., Sabia (Spanyó az 59. p.), Tóth M. (Márk L. a 46. p.), Péter D. Edző: Marton Róbert.

Gólszerzőink: Sásdi, Balázs, Németh B.

Marton Róbert: - Az első félidő forgatókönyve az elmúlt mérkőzések szerint alakult: sok pontatlanság, bosszantó egyéni hibák, amiknek következtében egy szép hévízi támadás végén - védőink hathatós segítségével - a hazaiak megszerezték vezető góljukat. További veszélyt is rejtettek az eladott labdáink utáni ellentámadásaik, de szerencsére nem használták ki lehetőségeiket. A szünet előtt Sásdi szabadrúgásgólja után sikerült egalizálnunk, ami jó hatással volt a második félidei játékunkra. A cserék után feljavultunk, labdabiztosabbak lettünk, tudtunk támadásokat vezetni a széleken, és egy lepattanó után megszereztük a vezetést. A hazaiak kénytelenek voltak kitámadni az egyenlítés érdekében, ami mi malmunkra hajtotta a vizet, de csak a hosszabbításban tudtuk egy kontratámadás után végleg eldönteni a mérkőzést. A feljavult második félidei játéknak köszönhetően megérdemelt a győzelmünk.