2021/421

Halmosi-tripla nyolc perc alatt - Király-Rábapaty: 7-0

Már a 13. percben 4-0 volt ide az állás, Halmosi négyet lőtt, három 2004-es is a pályára lépett csapatunkban.

Király SE-Rábapatyi KSK 7-0 (5-0). - Király Sportlétesítmény, zárt kapuk mögött, megyei I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Papp.

Király SE: Király M. - Kondákor, Kovács Zs. (Kalmár a 60. p.), Marton, Devecseri - Szalay (Lakosi D. a 46. p.), Tamás, Németh D. (Márfy a 70. p.) - Nyári, Halmosi (Fábián a 70. p.), Hegedűs (Kiss Á. a 60. p.). Edző: Hegyi László.

Rábapaty: Király T. - Balhási, Szabó A., Csupor, Nardai (Nagy M. a 69. p.) - Gosztolya, Fehér K. (Kovács T. a 88.p.), Piros D., Fehér E., Farkas B. - Vamper. Edző: Enzsöl Gábor.

Gólszerzők: Tamás a 1., Halmosi a 5., a 12., a 13. és az 59., Németh D. a 35., Kiss Á. a 68. percben.

Az első támadásból vezetést szerzett a Király SE: 15 másodperc telt el a mérkőzésből, amikor Devecseri remek passzát Tamás tekerte 15 méterről a bal felsőbe (1-0). A 5. percben újra Devecseri volt a feladó a bal oldalról, Halmosi hintába ültette védőjét és a szépen a rövidbe lőtt 6 méterről (2-0). A 12. percben Hegedűs szolgálta ki Halmosit (3-0), majd egy percre rá már meg is volt a Halmosi-tripla: Szalay mélységi átadását újfent kapitányunk értékesítette (4-0). A folytatásban is támadásban maradt az ötletesen, szellemesen futballozó Király SE, és a 35. percben Németh Dominik növelte ötre a hazai előnyt, miután egy lapattanót 16 méterről laposan a bal alsó sarokba helyezett (5-0).

A folytatásban sem lankadt a mieink vállalkozó kedve, szép támadások követték egymást a második félidőben, és ezekből újabb két hazai találat született. Az 57. percben Németh Dominik bokáját koccintották összze a 16-oson belül, a büntetőt Halmosi a jobbra vetődő kapus mellett a kapu bal oldalába lőtte (6-0). A 68. percben a csereként beállt Kiss Ádám csavart gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba (7-0). Ezen a napon csak egy csapat volt a pályán, a három 2004-es születésű játékost is bevető Király SE magabiztos győzelmet aratott, helyenként látványos játékot bemutatva.

Hegyi László: - Magabiztos, gólerős játékot mutattunk. Az első tíz percben minden eldőlt, de utána is támadásban maradtunk, szép akciókat vezettünk, gólokat lőttünk.