Hírek
vissza
2022/1020

Három pont a zöld-fehérek otthonából

Három pont a zöld-fehérek otthonából

Hétközi bajnokin városi rangadót vívott a Haladás VSE otthonában U19-es csapatunk, amely remek helyzetkihasználásának köszönhetően elhozta mindhárom pontot a zöld-fehérek otthonából.

MLSZ Regionális U-19-es Bajnokság, Nyugat 'B' csoport, 9. forduló: Szombathelyi Haladás VSE-Király SE 1-3 (1-2).

Király SE: Tanai - Sabbia (Tóth K. az 58. p.), Király D., Sásdi, Vigh (Ligeti L. a 46. p.) - Kiss R. - Németh B. (Péter a 46.p.), Kovács A., Márfy (Balázs a 46. p.), Nyári Gy. (Tasnádi a 85. p.) - Bráder (Tóth M. a 73. p.). Edző: Marton Róbert. 

Gólszerzőink: Vigh, Bráder, Nyári Gy.

Marton Róbert: - A hétközi fordulóban, a listavezető HVSE vendégei voltunk. Vendéglátóink a kezdés után azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, magasan letámadtak, gyors agresszív futballal indították a meccset. Ebben a periódusban a Hali fölénk kerekedett, fölényben játszott, de a kapunkra nem tudott igazi veszélyt jelenteni. Aztán a 16. percben a Haladás egy szöglet után mégis megszerezte a vezetést, de nagy örömömre ez nem fogta meg a csapatot, kiegyenlített lett a játék, egyre többször jelentettünk veszélyt a hazai kapura. A félidő végére nagyon feljavultunk, és egy begyakorolt szögletrúgás után kiegyenlítettünk. Úgy tűnt, döntetlennel vonulnak szünetre a csapatok, de a hazaiak hibája és Márfy Bence leleményessége meghozta a vezető gólunkat, Bráder révén. A második félidőben kiegyenlített játék folyt, a zöld-fehér rohamoztak az egyenlítésért, de helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Mi határozattan, szervezetten védekeztünk, és a megszerzett labdából próbáltunk kontrákat vezetni. Ekkor már egyre inkább kidomborodott a fizikai fölényünk. A 70. percben ismét nagyot hibáztak a hazaiak, amit Nyári Gyuri kíméletlenül kihasznált, eldöntve ezzel a mérkőzést. Összességében egy nagyon döntetlen-szagú találkozót sikerült megnyernünk, köszönhetően annak, hogy a hazaiak hibáit könyörtelenül kihasználva, remek helyzetkihasználással futballoztunk. Elismerés illeti a hazai fiatalokat is, hiszen U17-U19-es vegyes csapatuk végig remekül játszott, kombinatív, technikás futballal rukkolt elő.

Kapcsolódó témák: U19-es csapatunk
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
0512345
066789101112
0713141516171819
0820212223242526
092728
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek