Hírek
vissza
2021/213

Otthon idegenben

Otthon idegenben

A Répcelaki SE ellen is begyűjtötte a három pontot felnőtt csapatunk a megyei I-es labdarúgó-bajnokság őszi fordulójának szombati pótlásán.  

Répcelaki SE-Király SE 1-2 (0-1). - Király Sportlétesítmény, zárt kapuk mögött, megyei I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Marácz.

Király SE: Király M. - Takács D. (Hujber a 92. p.), Subicz, Kiss K., Devecseri (Marton Gy. a 70.p.)- Kalmár, Szalay - Kudron (Németh D. a 70. p.), Hertelendi (Ligeti a 84. p.), Reseterits (Hegedűs M. a 64. p.) - Halmosi. Edző: Hegyi László.

Répcelak: Tóth J. - Rácz, Horváth T., Tóth Do., Sipos - Tamási (Tokaji a 46. p.), Vass (Havasi a 89. p.), Prystupa (Verasztó a 70. p.) - Ódor, Alex, Németh B. (Tóth Dá. a 46. p.).  Játékos-edző: Balassa Péter.

Gólszerzők: Verasztó a 74. percben, illetve Reseterits a 37., Hegedűs a 67. percben. 

A Király Sportlétesítményben fogadta a Répcelak a Király SE-t, mivel a kék-fehéreknek nincs szabvány méretű műfüves pályájuk, az élőfüvesük pedig a kemény fagyok miatt játékra alkalmatlan. A papíron vendég KSE igazán otthon érezte magát, hiszen már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést, a játék jobbára a Répcelak térfelén zajlott. Sok helyzet azonban nem alakult ki Tóth Jenő kapuja előtt, igaz kettőből egyet elég volt értékesítenük a mieinknek, mert a Répcelak egyáltalán nem jelentett veszélyt Király Mátyás kapujára. A 37. percben szerzett vezetést a Király SE. Reseterits lőtt 19 méterről, Tóth J. vetődve hárított, ám a kipattanó ismét Reseteris elé került, és az ismétlés már becsorgott a bal alsó sarokba (0-1). 


Az 50. percben Hertelendi 22 méteres tekerését tornázta bravúrral a léc fölé Tóth J. Négy perccel később Halmosi ugratta ki ziccerben, Kudront, aki azonban nem tudta átpörgetni Tóth Jenő felett a labdát, a kapus nagy bravúrral védett. Az 57. percben Hertelendi beadását fejelte közelről a rövidre Takács Dominik, de Tóth megint odaért. A 67. percben végérvényesen eldőlt a meccs, Kudron jobb oldali beadását Hegedűs belsőzte a hosszúba, Tóth itt már tehetetlen volt (0-2). A Répcelak futballjában a második félidő első 25 percében nem volt átütőerő, a fáradó Alex sem tudta már úgy megtartani a labdákat, mint az első félidőben. Ehhez képest a vendéglátó a semmiből szerzett gólt, a csereként beállt Verrasztó értékesített egy kontrát a 74. percben (1-2). A hajrára feltámadt a Répcelak, a 82. percben Királynak kellett bravúrt bemutatnia, Alex lövését, majd ismétlését védte nagyszerűen. A végjátékban már nem forogtak veszélyben a kapuk, a 75 percen át domináns Király SE megérdemelt győzelmet aratott a 15 percet iparkodó Répcelak ellen.

Hegyi László, vezetőedző: - Hetven percig uraltuk a mérkőzést, de a második gólunk bennünket zavart meg, így a a lefújásig izgulunk kellett. 

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
131234
14567891011
1512131415161718
1619202122232425
172627282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek