2020/219

Harcra fel! Győzni kell! Indul a bajnokság a Király U14 és U15-ös csapatának

Hazai pályán a Pápa csapatait fogadja csütörtökön a Király U14 és U15 az MLSZ II. osztályú bajnokságának észak-nyugati csoportjában.

A Király U14 a 6. helyen telelt. 14 mérkőzésből 8 alkalommal hagyta el győztesen a pályát és 6 alkalommal szenvedett vereséget. 33 gólt lőtt és 24 gólt kapott. Kovács Zsolt edző értékelt:

-Gratulálnom kellett a téli szünet előtt a fiúknak, hiszen ez a hatodik hely bravúrnak számít, főleg annak tükrében, hogy két meghatározó játékosunk hosszú ideig sérült volt, két játékost mindig feladtunk az U15-nek, így nem a legerősebb felállásban tudtunk pályára lépni. A zalaegerszegi nagy vereség és a Sárváron elvesztett három pont fájó. Ami pozitívum, hogy a bajnokságban a negyedik legkevesebb gólt kaptuk, ugyanakkor a rúgott gólok számát növelni kell, itt már nem volt olyan jó a mutatónk. A közvetlen riválisok elleni mérkőzéseket hoztuk és csapatként nagyon sokat fejődtünk. Ezen a megkezdett úton szeretnénk haladni a tavaszi folytatásban is.

Király U14-Pápa U14

MLSZ U14 II.o ÉNY 16. ford.

2020.02.20. 18 óra,

Király Sportlétesítmény

A Király U15 a 9. helyen zárta az őszi szezont. 14 mérkőzésből 5 alkalommal győztek, 1 döntetlen mellett 8 vereséget szenvedtek. Még ősszel Koman Vladimir irányította a csapatot:

-Nem mindig sikerült kihozni a maximumot a fiúkból, de szépen fejődtek. Több önbizalommal jobb eredmények is születhetnek, hiszen a munkát elvégezték.

A téli szünetben a 107-szeres magyar női válogatott Rácz Zsófia vette át a csapat irányítását:

-Gördülékenyen ment az ismerkedés a fiúkkal, elfogadtak. Van lemaradás, de igyekszünk mindent megtenni, hogy egy jó tavaszt produkáljunk. Dolgozunk és vevők a munkára!