Hírek
vissza
2023/223

Győzelemmel folytatta bajnoki szereplését az U19-es együttesünkSzerző: Németh Zsolt

Győzelemmel folytatta bajnoki szereplését az U19-es együttesünk

Szerdán este lejátszotta idei első bajnoki mérkőzését U19-es együttesünk a masszív középcsapatnak számító Csorna SE ellen. A fiúknak – a 3:1-es győzelemmel – a sok hiányzó ellenére is sikerült visszavágni az őszi vereségért.

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'B' csoport 16. forduló

 

KIRÁLY SE - Csornai SE 3-1 (2-1)

KSE: Kovács Áron - Fliegler, Király D., Karvalics, Horváth D. - Kiss R., Kovács Ábel - Balikó, Kovács Attila., Szabó B. - Bráder.

Cs.: Horváth Bálint, Tasnádi, Vilics, Márfy, Verasztó, Horváth Barnabás, Sásdi.

Gólszerző: Bráder (17. p.), Balikó (42. p.), Vilics (57. p.) ill. Csidey (6. p.)

 

Marton Róbert értékelte a mérkőzést:

Az őszi szezonban egy roppant balszerencsés mérkőzésen maradtunk alul Csornán, volt tehát törleszteni valónk a kisalföldiek ellen. Baljós előjelekkel készültünk a mérkőzésre, majd egy csapatnyi sérült, beteg játékost kellett pótolnunk. Ennek következtében egy meglehetősen vegyes csapattal álltunk ki, gyakorlatilag egy U17-U19 közös brigád kezdte meg a mérkőzést. A meccset vendégeink kezdték jobban. Bátran, ügyesen, kombinatívan fociztak, megérdemelten szerezték meg a vezetést a 10.percben. A kapott gólra jól reagáltunk, rendeztük sorainkat, és a 17.percben egy jó helyen szerzett labdát ziccerig játszva, Bráder Bencének sikerült az egyenlítés. A félidő végéig domináltuk a meccset, több szép támadást vezettünk, a széleken többször is a védelem mögé tudtunk kerülni. A 42. percben góllá érett a fölényünk, Balikó Ádi gyönyörűen kilőtte a hosszú sarkot, így előnnyel vonultunk a szünetre. A második félidő gyengébbre sikerült, bár a meccset végig kézben tartottuk, nem tudtuk megismételni az első félidei produkciónkat. Helyzetünk azért ekkor is akadt, több gólt is szerezhettünk volna, de az 57. percig nem tudtuk növelni előnyünket. Ekkor azonban a frissen beállt Vilics Márk első labdaérintéséből gólt szerzett, lezárva ezzel a mérkőzést.

 Összességében elégedett vagyok a látottakkal, több remek teljesítmény és megfelelő hozzáállás jellemezte a társaságot. Biztató a jövőre nézve, hogy egyesületünknek legalább 20-25 olyan képességű játékosa van az U17 - U19-es korosztályban, akik a regionális bajnokságban kiemelkedő teljesítményre képesek!

Kapcsolódó témák: U19-es csapatunk
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
0912345
106789101112
1113141516171819
1220212223242526
132728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek