Hírek
vissza
2021/206

Győzelem a rangadón

Győzelem a rangadón

Fordulatos mérkőzésen győzte le a megye I. listavezetőjét a Király SE, s ezzel három pontra megközelítette a tabellán az egy meccsel kevesebbet játszó Sárvár FC-t.

Király SE-Sárvár FC 3-2 (1-1). - Király Sportlétesítmény, zárt kapuk mögött, megyei I-es labdarúgó mérkőzés, vezette: Papp Á.

Király SE: Király M. - Takács D., Subicz, Kiss K., Devecseri (Reseterits a 89. p.) - Kalmár, Kovács Zs. (Hertelendi a 46. p.), Szalay - Kudron, Halmosi, Hegedűs M. (Marton Gy. a 46. p.) Edző: Hegyi László.

Sárvár FC: Viganó - Kovács Bálint, Horváth A., Tóth M. (Szabó B. az 58. p.), Kovács Bence (Harkai a 86. p.)- Potyi, Nagy D., Fider - Marsai, Csákvári Zs. (Horváth K. az 58. p.), Szabó R. Edző: Haraszti Zsolt.

Gólszerzők: Subicz a 7. és 71., Hertelendi a 65., illetve Szabó R. a 20., Horváth K. a 63. percben.

Kiállítva: Marsai a 81. percben.

A tabellán éllovas Sárvár mezőnyfölényének jegyében telt az első félidő, a vendégek próbáltak kezdeményezőbben futballozni, mégsem ennek lett meg előbb az eredménye, hiszen a 7. percben egy szöglet után egy visszalőtt labdát Subicz kotort közelről a kapuba (1-0). A folytatásban is az SFC-nél volt többet a labda, főleg a jobb oldalon volt aktív Haraszti Zsolt csapata, és az egyenlítés is egy erről a szélről indult akcióból született meg. A 20. percben Csákvári beadása az ötösnél egyedül találta Szabót, aki spiccel a hosszúba lőtt (1-1). Ezután akadt még egy veszélyes sárvári szabadrúgás, és egy hazai kapufa: a 34. percben Kudron 20 méteres, veszélyes szabadrúgását Viganó tolta a felső lécre.

Fordulás után változott a játék képe, aktívabbá váltak a sárga-szürkék - ehhez képest ezúttal a Sárvár került előnybe, miután a csereként beállt Horváth Kevin a 63. percben közelről értékesített egy kipattanót (1-2). Nem örülhettek azonban sokáig a vezetésnek a zöld mezesek, mert a 65. percben Halmosi harcolt meg egy labdáért a 16-osnál, kiugratta Hertelendit, aki kiegyenlített (2-2). Hertelendi főszerepet vállalt a következő Király-gólban is, ezúttal előkészítőként, szögletét a 71. percben Subicz bólintotta 8 méterről a bal felsőbe (3-2). A hajrában nyomott a Sárvár FC, de újabb gól már nem született, így a Király SE megnyerte ez év első rangadóját.

Hegyi László, vezetőedző: - Az első 15 perc a miénk volt. Utána viszont az első félidőben a Sárvár játszott jobban, a középpályán lecsorgó labdákat rendre ők szerezték meg, ezért a szünetben erre reagálnunk kellett. A második 45 perc változatos, fordulatos küzdelmet hozott, szerencsére sikerült megfordítanunk a mérkőzést, és ezzel itthon tartanunk a nagyon fontos három pontot.

 

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
051234567
06891011121314
0715161718192021
0822232425262728
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek