Hírek
vissza
2010/929

Futóink az év versenyén

Dátum: 2008 november 3

- Egyetlen színtiszta vasi csapat vett részt a Bécs-Pozsony-Budapest 19. szupermaratonon: a Király SZE Centra-Bau futói az ötödik helyen végeztek az 50 év felettiek kategóriájában.

A Maróti Ferenc, Hopp Viktor, Gyöngyössy Róbert, Szakos Péter, Tuli Lajos összetételű csapat - kísérőjük, Komláti István társaságában - összesen 383 kilométert tett meg az Ernst Happel-stadiontól a Hősök teréig a Bécs-Pozsony-Győr-Tata-Budakeszi-Budapest útvonalon. A vasi gárda az 50 év felettiek kategóriájában (a Király SZE Centra-Bau átlagéletkora egyébként 52,2 évre jött ki) az előkelő ötödik helyen végzett, míg a 127 csapatot felvonultató összetett listán 93.-ként zárt.

- Zsinórban harmadszor teljesítettük, szinte változatlan összeállításban a szupermaratont - tudtuk meg Tuli Lajos csapatvezetőtől. - Évről évre jobban teljesítünk, tavaly például még csak a 102.-ek voltunk az összetett listán. Mindenki futott, még a 76 esztendős Maróti Ferenc szolgálataira is szükségünk volt. Az első száz kilométer volt a legkönnyebb, mert sík terepen kellett futni, aztán a terepviszonyok miatt egyre nehezebb dolguk volt a versenyzőknek. Örülünk, hogy teljesítettük a szupermaratont, s részesei lehettünk ennek az óriási fuóünnepnek. Igyekeztünk méltóképp képviselni a vasi színeket - szerintem nem vallottunk szégyent.

(A Vas Népe nyomán)

Kiemelt videó
Így zajlott az ötödik Tigris Kupa tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek