Hírek
vissza
2026/510

Fontos három pontot szerzett felnőtt csapatunk SzarvaskendenSzerző: Németh Zsolt

Fontos három pontot szerzett felnőtt csapatunk Szarvaskenden

Az elejétől taktikusan és támadólag lépett fel Hegyi László együttese és László Dávid révén gyorsan előnybe is került. A szünetig háromgólos előnyt sikerült gyűjteni, ami kitartott a mérkőzés végéig, amikor a lefújás előtti másodpercekben tudott szépíteni a végig küzdő hazai csapat.

Gyászszünet előzte meg a találkozót, amelyen a szarvaskendiek néhány nappal ezelőtt elhunyt gondnoknőjére emlékeztek, aki nem csak munkájával segítette sokáig a csapatot, de gyermekei is labdarúgókká váltak, egyikük ezen a mérkőzésen is pályára lépett. A szarvaskendi játékosok gyászszalagot viseltek ezen a hazai meccsen.

A Király csapata azzal a tudattal állt bele a játékba, hogy nyernie kell az utolsó két forduló előtt. Vendég támadásokkal indult a mérkőzés és három perc után a jobb szélről Schimmer Szabolcs ívelt középre egy szabadrúgást, amibe először Karvalics Kornél, majd Szabó Bálint fejelt bele, végül László Dávid elé került a labda, aki ballal a kapu jobb oldalába belsőzött. A vendégek többször megtornáztatták Esztergályos Csabát, a hazaiak kapusát, aki sokáig állta a támadásokat, de a 19. percben újra a hálójába került a labda. Németh Gergő ugratta ki a jobb szélen Kudron Dánielt, aki kapásból nyeste a labdát középre, ahol Czöndör Gergő érkezett mintaszerűen és a büntetőpont magasságából a kapuba fejelt. A 33. percben Bakucz Dominik ugratta ki László Dávidot, aki a kilépő kapus mellett külsővel a kapuba perdítette a labdát. A hazaiak élesen vitatták a gólt, sokan lest reklamáltak, de a játékvezető nem érvénytelenítette a gólt, így háromgólos vendégelőnnyel vonultak pihenőre a csapatok. A szünet után is élénk volt a játék és kialakultak helyzetek, de a korábbihoz képest kicsit visszaesett az iram. Czöndör Gergő egyszer vitatott körülmények között került a földre a hazai 16-oson belül, de a játékvezető itt is tovább-ot intett. Aztán a 81. percben ismét Schimmer Szabolcs pontrúgása után született vendéggól. A húsz méterről megeresztett bomba kipattan a kapusról, az érkező Németh Milán az öt és feles vonaláról vette be a hazai kaput. A szarvaskendiek továbbra sem adták fel, Kovács Áron védéseire is szüksége volt a Királynak, aztán a 90. percben már ő sem tudott hárítani, Velekei László közelről lőtt a hálóba. A gól után azonnal megszólalt a hármas sípszó, véget ért a találkozó, amivel a Király SE tartja négypontos előnyét a tabella élén.

 

Szarvaskend SE - Király SE 1-4 (0-3). – Szarvaskend, Szarvaskend Sportpálya vármegyei I-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Imre Benjámin (Ferencsák Barna, Markó Máté)

Szarvaskend: Esztergályos – Velekei L., Velekei B., Tóth A., Zsoldos, Tuboly, Földes (Kulcsár 77.), Cseresnyés (Tompa 54.) Kopfer (Wolf 64.), Tóth G., Niksz (Kis-Nemes 77.)

Edző: Kurucz Ádám

Király SE: Kovács – Karvalics, Takács (Rózsa 83.), Szabó (Szentkirályi 83.), Kudron (Fliegler 74.) Németh G., Czöndör, László (Gombás 65.), Bakucz (Hegyi 83.) Schimmer, Németh M.

Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Velekei L. 90. ill. László 2 (4., 33.), Czöndör 19., Németh M. 81.

  

Hegyi László: - Amit a mai mérkőzésen kértem a srácoktól, azt maximálisan megtették. Látszott is az elején, hiszen a 19. percben már 2-0-ra vezettünk. és olyan helyzeteket alakítottunk ki, amelyekkel nagy magabiztosságot mutatott az egész csapat. Ennek következtében – szerintem – megérdemelten vittük el a három pontot.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Így zajlott az ötödik Tigris Kupa tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek