Hírek
vissza
2021/806

Bizonyítani, hogy az előző szezon nem a véletlen műve volt

Bizonyítani, hogy az előző szezon nem a véletlen műve volt

Szombaton játssza a 2021/22-es szezon első tétmérkőzését felnőtt csapatunk, amely 18.00-tól a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupában a Kőszegfalvi SE vendége lesz. Jövő hétvégén pedig már startol a megyei I-es pontvadászat, a nyitófordulóban (08.14., szombat: 17.30) a Jánosházát fogadjuk. Hegyi László vezetőedzőt a felkészülésről kérdeztük.  

 

 

A holtszezonban nem volt eddig eget rengető változás a Király SE játékoskeretében, a tavalyi csapatból Lakosi Dávid Körmendre távozott, a rutinos, 38 éves Kovács Zsolt, valamint Szabó Zoltán és két fiatal, Jagodits Milán és Hazafi Ádám is a megyei II-es újonc partnercsapatban, az Újperintben folytatja.

Érkezett Schimmer Szabolcs a Szombathelyi Haladástól, aki hatalmas rutinjával Halmosi Péterhez hasonlóan sokat segíthet majd csapatunknak, és szintén új igazolás a középső védő Kovács Ádám az NB III-as SC Sopronból.

A sárga-szürkék július 16. és 31. között megyei I-es és NB III-as csapatok ellen öt edzőmérkőzést vívtak, három győzelem (Sopron: 3-2, Devecser: 9-1, MTE 1904 II.: 1-0) egy döntetlen (Zalaszentgrót 2-2) és egy vereség (Vép: 0-3) volt a mérleg.

- Visszatekintve a felkészülési időszak öt hetére, csupa jót mondhatok. A játékosok mindent elkövettek annak érdekében, hogy az edzéseken és az edzőmérkőzéseken is a maximumot nyújtsák. Minden edző számára kérdés, hogy az elvégzett munka meghozza-e a gyümölcsét, de ezt csak a bajnokikon fog kiderülni. Várjuk már a rajtot, hiszen be akarjuk bizonyítani, hogy az előző idény szereplése nem a véletlen műve volt - osztotta meg tapasztalatait az elmúlt hetek munkájáról, és várakozásait az új idénnyel kapcsolatban Hegyi László, csapatunk vezetőedzője.

Király Gábor, egyesületünk elnöke úgy fogalmazott, hogy mindig is az elvégzett munkában hitt, felnőtt csapatunkkal kapcsolatban sincs ez másképp: - Azt várom, hogy tovább épül és fejlődik csapatunk, amelyben a saját nevelésű játékosok egyre meghatározóbb szerepet töltenek majd be rutinos futballistáink, Halmosi Péter, Schimmer Szabolcs vagy Subicz Gábor mellett. Az előző szezonban sikerült megmutatnunk, hogy az élmezőnyben van a helyünk, most is ez lesz a feladat - mondta Király Gábor.    

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
4812345
496789101112
5013141516171819
5120212223242526
522728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek