Hírek
vissza
2019/626

Európa foci térképén

Európa foci térképén

Három éve építjük az utánpótlás műhelyet a Király Sportegyesületben, nagy dolog, hogy részt vehetett U9-es csapatunk a korosztály bécsi Európa-bajnokságán. Eredmények, edzői értékelések.

 

Június 21-23-ig renezték Bécsben az FC Stadlau nyolc pályáján az U9-es Európa bajnokságot. 72 csapat 16 országból, több, mint 800 gyerek vett részt a 4. alkalommal kiírt kontinenstornán, amelyet második alkalommal rendeztek Bécsben.

A résztvevő csapatokat 12, 6 fős csoportba sorolták. A Király SZE az I-jelű selejtező csoportba került:

-Király SZE Szombathely - FC Gobelins (FRA) 0:0

-FC Kapellerfeld (AUT) - Király SZE Szombathely 1:0

-Király SZE Szombathely- Juventus Academy Kosice (SVK) 2:1

-NK Triglav Kranj (SVN)- Király SZE Szombathely 1:1

.FC Stadlau B (AUT) -Király SZE Szombathely 2:0

-A selejetőcsoportban az első meccsünk egy jó francia csapat ellen volt, az sikeres döntetlenként értékelhető, majd kikaptunk 1:0-ra az osztrák és győztünk 2:1-re a szlovák csapat ellen. Egy mérkőzést nagyon sajnálunk, az a 4. találkozónk volt, a NK Triglav Kranj ellen, itt a végén kaptunk egy elkerülhető gólt. Azt a mérkőzést uraltuk és ha ott győzni tudtunk volna, úgy az ezüstágra kerülünk. Reálisan a 24-48 között lett volna a helyünk, de így a selejtező után a 49-72 közé jutottunk- mondta Schimmer Szabolcs, az U9 egyik edzője.

USC Perchtoldsdorf (AUT). - Király SZE 0:2

Győzelmünkkel tovább mentünk a 49-60. helyért folytatott körbe:

Király - LAZ Stockerau 1:0

MKS Wicher Kobylka-Király 1:0

Gloriett SE Budapest-király 0:0

Az eredmények alapján aztán az utolsó körben az 55. 56. 57. helyért játszhattunk:

-FC Lauterach -Király 1:1

-Király SZE-Mészöly Focisuli 0:0

Végül pontazonossággal a Mészöly focisulival az 56. helyen zártuk a tornát.


-A tornagyőztes FC Brugge szenzációs játékot nyújtott a döntőben, a belgák magasan kiemelkedtek a mezőnyből , az ötödik helyen záró Juventus is remek játékot mutatott, egy meccset elrontottak ezért csúsztak le a dobogóról. Rajtuk kívül nüanszok döntöttek a csapatok között. A legjobb magyar az Újpest lett 19. hellyel. Amit láttunk és szeretnénk beépíteni, az a fegyelem, a koncentráció amit már ebben a korban is mutattak a gyerekek és a gyors játék, a gyors döntéshozatalok. -zárta értékelését Schimmer Szabolcs, a Király U9 edzője.

-Csapatunk akár jobban is szerepelhetett volna az U9-es Európa bajnokságon a hétvégén, de folyamatosan fejlődő klubunk számára így is nagy lépés volt, hogy a kontinens legerősebb 72 csapatából az 56. helyen zártunk. Három éve építjük az utánpótlás műhelyet Szombathelyen és lám fent vagyunk a kiskorosztállyal Európa foci térképén, ezt nagyon megbecsüljük és dolgozunk tovább-értékelt Török Richárd, a Király U9 edzője.

Szép volt tigrisek! Büszkék vagyunk rátok!

 

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek