Hírek
vissza
2021/914

Elindult a grassroots intézményi program

Elindult a grassroots intézményi program

A nyári előkészítő munkát követően az iskola- és óvodakezdéssel egy időben elstartolt a Király SE B minősítésű tehetségközpontjának intézményi programja, amelynek keretében szakembereink az óvodákban, iskolákban tartanak futball foglalkozásokat. 

 

 

- Jelenleg nyolc óvodával és négy általános iskolával vagyunk szakmai kapcsolatban. Nyáron személyesen kerestük fel az intézményvezetőket, felvázolva előttük a labdarúgó szövetség iránymutatásai alapján elvárt együttműködésben rejlő lehetőségeket, szeptemberben pedig a szóbeli megállapodásokat írásba is foglaltuk - engedett betekintést az intézményi együttműködések hátterébe Rudolics Norbert, egyesületünk grassroots koordinátora, hozzátéve: a cél, hogy a legfiatalabb korosztálynál is elkezdjük a tehetségek kiválasztását, gondozását és nyomon követését. Majd minél zökkenőmentesebben integráljuk a gyermekeket a számukra megfelelő szintű klubokhoz, ami lehet az akadémia, a tehetségközpont, a körzetközpot vagy akár a "D" szintű grassroots klub is.

- Az óvodákban már zajlanak a foglalkozások. A múlt héten például Kovács Tamás óvoda pedagógus segítségével a Mesevár óvodában tartottam ovis foglalkozást, aminek az volt a célja, hogy felmérjük, az óvoda nagycsoportosai milyen labdaügyes szintet képviselnek a korosztályon belül. Az iskolákban hasonló az elképzelés az alsósok (I. és II. korcsoport) esetében is, de amíg a megállapodásokat nem ellenőrizte a Szombathelyi Tankerület, a foglalkozásokat nem kezdhetjük el - tette hozzá a szakember.

A Király SE már korábban is működött együtt iskolákkal, óvodákkal, de a mostani programban a partnerek száma kibővült.  

A Király SE B tehetségközpontjának intézményi partnerei:

Óvodák:

 • Boldog Brenner János Óvoda
 • Szombathelyi Margaréta Óvoda
 • Szombathelyi Kőrösi Csoma Sándor utcai Óvoda
 • Szombathelyi Mesevár Óvoda
 • Szombathelyi Játéksziget Óvoda
 • Szombathelyi Benczúr Gyula utcai Óvoda
 • Nárai Aranykapu Óvoda,
 • Jáki Százszorszép Óvoda

 

Iskolák:

 • Boldog Brenner Általános Iskola és Gimnázium
 • Szombathelyi Derkovits Általános Iskola
 • Szombathelyi Neumann János Általános Iskola
 • Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola

 

 

Kapcsolódó témák: Ovi-Foci program U6

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
141234567
15891011121314
1615161718192021
1722232425262728
182930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek