Hírek
vissza
2022/811

Együttműködik a Király SE és a VAFA

Együttműködik a Király SE és a VAFA

Újabb utánpótlásnevelő egyesülettel írt alá együttműködési megállapodást B tehetségközpontunk: a Vasi Foci Akadémia (VAFA) a jövőben szakmai segítségre számíthat a Király SE-től, a VAFA-s tehetségeknek pedig lehetőségük lesz szintet lépni. 

 

 

- Nagyon örülök, hogy elértünk odáig, hogy a rendszer, a struktúra - legalábbis általunk és reményeink szerint - úgy fog működni, ahogyan az a mi időnkben (a 70'-es, 80-as években) egyszerre természetes, logikus és eredményes is volt. A tehetségeknek, kimagasló képességű, hozzáállású srácoknak meg kell kapniuk az esélyt, hogy magasabb szinten is kipróbálhassák magukat, aki pedig ott nem jutna elegendő lehetőséghez, azt a szakemberek visszairányíthatják hozzánk, biztosítva ezáltal a megfelelő játékperceket - húzta alá a megállapodás aláírása kapcsán Aizenpreisz Zoltán, a VAFA elnöke.

Király Gáborról kevesen tudják, hogy édesapjával, Király Ferenccel 2005-ben alapítója volt a VAFA-nak.

- Valóban, régről ismerjük egymást a VAFA-val, jó érzés, hogy az útjaink újra összekapcsolódnak. Úgy gondolom, hogy minden együttműködés azon múlik, hogy a két fél által delegált személyek, hogyan találják meg a közös hangot. Hiszem, hogy tudunk egy olyan szakmai tartalmat az együttműködés mögé tenni, ami mindkét egyesületnek kölcsönösen hasznos lesz - mondta a Király Sportegyesület elnöke.

A 2005-ben alapított VAFA az MLSZ rendszerében D minősítésű amatőr és grassroots sportszervezet, amely az U7-től az U16-os korosztályig versenyeztet. Az egyesület mintegy 70 sportoló palántájával három edző foglalkozik.

Kapcsolódó témák: U9-es csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
48123
4945678910
5011121314151617
5118192021222324
5225262728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek