2020/920

U14, U15: egy sima, egy fordított Ajkán

Hiába játszott jól, mégis pont nélkül maradt U15-ös együttesünk Ajkán, az U14-esek viszont magabiztos győzelmet arattak a regionális bajnokság hétvégi fordulójában.

U14: FC Ajka-Király SE 1-8 (0-4).

Király SE: Varju (Guzmics a 60. p.) - Hirsch-Nagy, Breznovits, BÉRY, Baumgartner - MAYER, Zsirai (Gáspár az 50. p.) 60. p.), Bodor - Gombás B. (Kiss L. a 6. p.), Németh B. (Szabó B. a 41. p.), GOMBÁS M. Edző: Hujber Bálint.

Gól: Gombás M. (4), Gombás B., Németh B., Mayer, Béry.

Hujber Bálint, vezetőedző: - A kezdő sípszótól kezdve magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, beszorítottuk ellenfelünket a saját térfelére. A hazaiak szinte csak előrevágott labdákból próbálkoztak, de ezeket jól levédekeztük, vagy már az ívelést is meghiúsítottuk. A szünetig tetemes előnyre tettünk szert. A második játékrészben a vendéglátóinknak már nem nagyon volt kedve játszani, ahol tudták, lassították a játékot, és sajnos ezt a ritmust a mérkőzés egy-két periódusában mi is átvettük. Majdnem sikerült egy tökéletes meccset játszanunk, de mégsem vagyok teljesen elégedett. Az egyik ok, hogy egy buta, elkerülhető gólt hoztunk össze saját magunknak, a másik, hogy nem adtunk ki magunkból 100%-ot. Ettől függetlenül egyértelmű és magabiztos győzelmet arattunk!

U15: FC Ajka-Király SE 2-1 (1-0).

Király SE: Ady- KOVÁCS Á., Horváth B., Fliegler, Horváth D. - SZABÓ B., Vilics (Nagy Á. 50. perc) - Szalai, Radó (Mosonyi 76. perc), Zsirai-Kiss (Kálmán 60. perc) - KATONA R. Edző: Kovács Zzolt.

Gól: Katona R.

Kovács Zsolt, vezetőedző: - Lendületesen és kapuratörően kezdtük a mérkőzést. 2-3 alkalommal is megfutottuk a hazaiakat a szélen, de pontatlanul érkeztünk a kapu elé. Egy támadó szögletünk után lassan rendeződtünk vissza, ebből kontrát tudtak vezetni a hazaiak és megszerezték a vezetést. A bekapott gól nem törte meg a csapatot. Továbbra is nagy akarattal játszottunk, de a szünetig nem sikerült az egyenlítés, pedig volt rá lehetőségünk szép számmal. A második játékrész elején egy szép egyéni akció végén betaláltunk. Ez plusz löketet adott, de amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan ment is. Egy szöglet után nem vettük fel az érkezőket és egy fejes góllal ismét hazai oldalon volt az előny. Kezdhettünk előlről mindent. Mentünk előre, folyamatosan támadásban voltunk, ami aztán felőrölte az erőnket. Az egész meccset tekintve, a pontrúgásaink veszélyesek voltak, de sajnos 2 méterről sem tudtunk gólt szerezni. Nem tudom elmarasztalni a csapatot, megtettek mindent, sőt ki merem jelenteni, hogy sokkal jobban játszottunk ellenfelünknél, de ez ma eredménnyel nem párosult.