Hírek
vissza
2023/1108

Drámai végjátékban döntetlen született VépenSzerző: Németh Zsolt

Drámai végjátékban döntetlen született Vépen

Hiába játszott a második félidőben végig fölényben a Király SE Vépen, 0-1 után Csákvári Zsolt büntetőjét kivédte Bezdi Balázs. A hazaiak ezt követően kapcsoltak rá és a 90. percben egyenlítettek. A hosszabbításban egy büntetőből meg is nyerhették volna a találkozót, de a meccs utolsó mozzanata Horváth Alex védése volt, amivel hárította Balikó Dániel tizenegyesét.

A vasárnapi állapotokhoz képest sokkal jobb körülmények között játszották le a csapatok a találkozót. Bár mély talajon, de játékra alkalmas játéktéren zajlott a mérkőzés. Az első félidőben kevés helyzet, nagy küzdelem és néhány kemény belépő jellemezte a játékot. A félidő végén a Királynak volt pár ígéretes akciója, amelyekből gól még nem született.

A második félidőben vendégfölényt láthattak a nézők, ami Czöndör Gergő bombagóljában realizálódott. Egy röviden kifejelt labdát szelídített meg, amit egy igazítás után, jó 15 méterről, nagy erővel zúdított a léc alá, épp a kapus feje fölött. Majd tíz perccel később újra Czöndör volt a főszereplő, amikor egy indításból kapott labdával húzott volna kapura, de Czeglédy Balázs a büntetőterületen belül szabálytalanul ütközött vele. A játékvezető határozottan mutatott a büntetőpontra, ahová Csákvári Zsolt tette le a labdát. Alig több, mint húsz perccel a vége előtt ezzel akár el is dőlhetett volna a meccs sorsa, de a jobbra tartó lövést Bezdi Balázs kiütötte.

Talán éppen ez adott lendületet a hazaiaknak, akik aktívabb támadójátékra váltottak, de nagy helyzetet sokáig nem tudtak kidolgozni. Aztán jött a rendes játékidő utolsó perce, amikor Beke Bálint közelről lőtte ki a hosszú, felső sarkot. Hidegzuhany volt ez a vendégek számára, de hátra volt még két fordulat a meccsben, hiszen a hosszabbításban a vépiek jutottak büntetőhöz. Balikó Dániel állt a labda mögé, ő is a kapu jobb oldalát célozta meg. Horváth Alex érezte az irányt és elvetődve kitolta a labdát. Ezt követően azonnal lefújta a mérkőzést Sebesi Patrik. Végül egy szinte megnyert meccs végén az egy pontnak is örülniük kellett a vendégeknek.

 

 

Vép VSE – Király SE 1-1 (0-0)

 vármegyei I-es labdarúgó-mérkőzés, Vép Városi Sporttelep

Vezette: Sebesi Patrik, asszisztensek: Kártyás Katalin, Markó Máté

 

Vép VSE: Bezdi, B. – Baranyai, Bezdi Sz. (Czeglédi 27. majd Baranyai 82.), Niksz, Illés (Beke 66.), Tama, Szendrődi, Takács Á., Balikó D., Takács M., Balikó M.

Vezetőedző: Gombás Péter

 

Király SE: Horváth Al. – Takács D., Szabó, Czöndör, Kiss, Katona, (Kudron 78.) Halmosi, Csákvári, Potyi, Tóth M.

Vezetőedző: Hegyi László


Gólszerzők: Czöndör58.  ill. Beke 90.

  

Hegyi László: Küzdelmes mérkőzésen sajnos itt hagytunk két pontot.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
2212
233456789
2410111213141516
2517181920212223
2624252627282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek