Hírek
vissza
2023/512

Csalóka különbség a favorit elleni mérkőzésenSzerző: Németh Zsolt

Csalóka különbség a favorit elleni mérkőzésen

U19-es csapatunk eddig egyedülinek mondhatja magát azzal, hogy korábban le tudta győzni a bajnokság élén álló mosonmagyaróváriakat. Ezúttal – bár ekkora különbég nem volt a két együttes között – a helyzetkihasználással voltak gondok, így sima hazai siker született.

MLSZ Regionális U-19 Nyugat 'Felsőházi' csoport 8. forduló

CREDOBUS Mosonmagyaróvár - Király SE 5-0 (2-0)

 

Tanai- Fliegler, Király, Sásdi, Horváth D., - Kiss R., Kovács Á., - Balikó, Márfy, Katona, -Ligeti

Cserék: Ady, Mosonyi, Spanyó, Nagy Á.

 

Marton Róbert így értékelte a játékot:

Szerdán délután az éllovas, a bajnokság favoritja, a Mosonmagyaróvár vendégei voltunk. Hazai pályán 0-2-ről fordítva, bravúros győzelmet arattunk ellenük, amit eddig másoknak nem sikerült megtenniük. Ezzel az egyetlen vereséggel vezetik a bajnokságot.

A mérkőzés első húsz percéig enyhe mezőnyfölényben játszva, egyenrangú ellenfelek voltunk. Aztán egy kapuközeli labdavesztésből a hazaiak megszerezték a vezetést, majd egy hasonló eset után a második gólt is berúgták. A folytatásban feljavult a támadójátékunk és a lehetőségeink alapján szorosabb eredmény elérésére is volt esélyünk, de a kihagyhatatlan helyzetekből sem sikerült a kaput eltalálni. A mérkőzés végére újra a hazaiak kerültek fölénybe és végleg lezárták a mérkőzést.

Összességében a hazaiak győzelme megérdemelt, de ekkora különbség nem volt a két csapat között. A helyzeteket be kell lőni, illetve a kapott gólok előtti hibákat egy ilyen kvalitású ellenfél kegyetlenül kihasználja.

Kapcsolódó témák: U19-es csapatunk
Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
141234567
15891011121314
1615161718192021
1722232425262728
182930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek