Hírek
vissza
2023/317

Celldömölkön vendégszerepel szombaton a Király SESzerző: Németh Zsolt

Celldömölkön vendégszerepel szombaton a Király SE

Nem vár könnyű túra hétvégén Hegyi László együttesére, hiszen a CVSE-Vulkánfürdő otthonában senki sem mehet biztosra.

A mérkőzés március 18-án, szombaton, 15 órakor kezdődik.

A helyszín: Celldömölki VSE Sporttelep (CVSE 1. sz. pálya)

A játékvezető Mórocz Gyula lesz, asszisztensei: Papp János és Szabó Gergő.

A celldömölkiek 18 forduló után a tabella 5. helyén állnak 11 győzelemmel 2 döntetlennel és 5 vereséggel.

A 11 sikerükből 7 hazai pályán született. Eddig a Répcelak és a Táplán tudott nyerni a Celldömölki VSE Sporttelepén az idei kiírásban, illetve egy döntetlen született ott, még az első fordulóban, a HVSE-Zanat ellen.

Szeptember harmadikán, a Király Sportlétesítményben találkoztak utoljára a felek.

Akkor Németh Gergő bal alsóba tekert góljával gyorsan, hét perc után vezetett a csapatunk, a 15. percben pedig Schimmer Szabolcs szabadrúgásból, szép lövéssel duplázta meg az előnyt. Két percre rá Gábor Szabolcs fejese révén szépített a CVSE, sőt a második félidőben, a 69. percben ki is egyenlített, Marsai Máté tizenegyesből lőtt góljával. Hat perc múlva Halmosi Péter kapus felett a hálóba emelt gólja nyugtatta a hazai kedélyeket, majd a 80. percben Csákvári Zsolt tizenegyesből biztosította be a Király győzelmét, miután Verasztót lökték fel a 16-oson belül. 4-2 lett a jó iramú, nyílt sisakos mérkőzés vége.

 

A szombati házigazdák Két hete Répcelakon ikszeltek, majd Szarvaskenden nyertek 3-0-ra. Idegenben szereztek tehát négy pontot, így jó hangulatban várhatják a fordulót. 46 rúgott góljuk mellett 25-öt kaptak eddig a bajnokságban. Legeredményesebb gólszerzőjük Czöndör Gergő 13 találattal, akit Németh József követ a listán 10 góllal.

 

A Király SE együttese is jó előjelekkel készülhet a meccsre, hiszen a legutóbbi két találkozón 19 gólt rúgott a csapat. A Jánosháza elleni 11-0-ás bajnoki siker után kedden nyolc gól lőtt a gárda a megyei kupa Merseváton játszott meccsén.

Nálunk is 13 gól áll a listavezető, Halmosi Péter neve mellett a bajnokikat tekintve, és a másodiknál is ugyanaz a szám, mint a házigazdáknál. Reseterits Bálint tíz gólt jegyez. Csákvari Zsolt nyolccal követi őt.

 

Hegyi László, a Király SE vezetőedzője sem számít könnyű mérkőzésre:

Igyekszünk mindent megtenni a megfelelő felkészülés érdekében. A keddi kupamérkőzés után a héten leginkább a regeneráción van a hangsúly, amit eddig kellett, azt elvégeztük. Ismerjük az ellenfelet, minden erőnkkel és odafigyelésünkkel azon leszünk, hogy elhozzuk a három pontot.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás
Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
48123
4945678910
5011121314151617
5118192021222324
5225262728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek