Hírek
vissza
2020/802

Büntetőkkel jutottunk tovább a kupában

Büntetőkkel jutottunk tovább a kupában

A Vasvár vezetett a Magyar Kupa Vas megyei I. fordulójában rendezett vasárnapi mérkőzésen, de a 16 éves Nyári egyenlített, és a rendes játékidőben már több gól nem is esett. Jöhettek a büntetők, ahol a 18 éves Horváth Alex két vendég tizenegyest is megfogott, míg nálunk senki nem hibázott. 

Király SE-Csörnöc-Gyöngye Vasvár VSE 1-1 (1-1), büntetőkkel: 4-3. - Király Sportlétesítmény, 100 néző, országos Magyar Kupa, Vas megyei I. forduló labdarúgó-mérkőzés, vezette: Kondor.


Király SE: Horváth A. - Kiss K., Subicz, Lakosi, Devecseri - Kovács Zs., Kovács B. - Nyári (Kalmár G.), Reseterits (Polgár B.), Fábián - Kudron (Hujber B.). Edző: Hegyi László.

Vasvár: Tomanóczy - Bíró Z., Varga A., Horváth A., Berta, Smolczer, Dávid (Kósa), Réfi, Sinkó (Vincze K.), Kósa, Schermann. Edző: Sziffer István.

Gól: Nyári a 34., illetve Horváth A. a 21. percben.


Az idény első tétmérkőzése, az edzőmeccsekhez hasonlóan, kimaradt Király-helyzetekkel indult, és ahogyan az lenni szokott, az ellenfél viszont az első lehetőségét kihasználta, Horváth Attila talált be a bal alsó sarokba jobbal 15 méterről a 21. percben. Átlövésre átlövés volt a válaszunk, Nyári György egy szép csellel játszotta tisztára magát a 34. percben, majd 25 méterről ballal kilőtte a jobb alsó sarkot. A félidő hajrájában erős zavar támadt a vendégek védekezésében, de minden igyekezetünk ellenére elmaradt a második Király-gól, így döntetlennel vonultak szünetre a csapatok. Újabb találat a második félidőben sem született, így a Magyar Kupa szabályai szerint jöhettek a büntetők, amelyben a kapusok formája döntött, szerencsére a javunkra!

Horváth Alex a Vasvár harmadik és az utolsó tizenegyesét is megfogta, míg nálunk mindenki (Hujber, Kiss K., Fábián B., Kalmár G.) biztosan értékesítette a sajátját, így a Király SE jutott a Magyar Kupa, Vas megyei második fordulójába.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
401234
41567891011
4212131415161718
4319202122232425
44262728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek