Hírek
vissza
2024/126

Az U19 hét közben is pályára lépettSzerző: Németh Zsolt

Az U19 hét közben is pályára lépett

Szerdán lejátszotta második felkészülési mérkőzését U19-es csapatunk a szlovéniai Lendva ellen. Ellenfelünkről annyit mindenképp érdemes tudni, hogy a Szlovén akadémiai bajnokságban szerepelnek, illetve a Szlovén 2. osztály éllovasai, sok fiatal játékossal.

 

Dancs Zoltán összefoglalása:

A mérkőzést rendkívül gyors dinamikus játékkal kezdte ellenfelünk, nem voltunk kellően határozottak. Az első 25 percben megilletődötten, bátortalanul játszottunk, nem vagyunk hozzászokva ehhez a gyors agresszív játékhoz. Nagyon nehezen jöttünk ki a kapunk előteréből és birtokoltuk a labdát, viszont pozitív, hogy a játékosok ennek ellenére is próbálták az edzésen gyakorolt labdakihozatalt megvalósítani, ennek eredménye, hogy egy gyors támadásvezetést követően sikerült gólt szereznünk.

A második félidőben sort cserélt ellenfelünk, ebben a félidőben már több jó dolgot is láttam a csapatomtól, többször tudtunk helyzetekig eljutni.

 

Egy nálunk jóval magasabban kvalifikált ellenféllel szemben mondhatom, hogy egy hasznos felkészülési mérkőzést játszottunk. Megkell találni a pozitívumokat ezekben a találkozókban is. Nekem, mint edzőnek azt, hogy hogyan tudom átültetni még jobban a gyerekekbe azt a gyors átmenetet, amit ellenfelünk képviselt. A játékosaim pedig érezték, többek között a párharcok, az átadások, keresztlabdák, amik edzésen vagy akár a bajnokságunkban elegendőek, az ezen a szinten nagyon kevés, így ha ezekből tanulva tudunk hétről hétre készülni, még egy ekkora különbségű eredményt hozó mérkőzésből is sokat tudunk tanulni. További pozitívum, Tanai Marci és Kovács Áron kapusok teljesítménye!

Kapcsolódó témák: U19-es csapatunk

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
141234567
15891011121314
1615161718192021
1722232425262728
182930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek