Hírek
vissza
2023/1117

Az esztendő utolsó hazai mérkőzésére készül a Király SESzerző: Németh Zsolt

Az esztendő utolsó hazai mérkőzésére készül a Király SE

November 18-án, szombaton a Csákánydoroszlói KSE együttesét fogadja Hegyi László csapata a Király Sportlétesítményben, a vármegyei I. osztályú bajnokság 14. fordulójában. 13:30-kor indul a mérkőzés Bagoly Gábor játékvezető sípjelére. Két asszisztense Mészáros János és Takács Szabolcs lesz.

A vendég gárda jelenleg a 13. helyen áll a tabellán négy győzelemmel és kilenc vereséggel, 12 ponttal. Érdekesség, hogy a 16 csapatból csak nekik, a Körmendnek és a Celldömölknek nincs még döntetlenje 13 forduló után.

A csákányiak a Táplán SE együttesét győzték le otthon a 2. fordulóban 2-1-re, majd a következő körben, szintén hazai pályán a Nádasdot 3-2-re.

A 6. fordulóban Körmenden győztek 2-0-ra, legutóbbi sikerüket pedig a Büki TK ellen aratták 2-0-ra, a 9. fordulóban.

Csepregen 1-0-ra kaptak ki, Szarvaskenden 4-0 volt a vége a hazaiaknak. Az 5. fordulóban a Rábapaty 3-2-re nyert Csákánydoroszlóban, két héttel később pedig a Söpte járt sikerrel ugyanott, akkor 0-2 volt a végeredmény. Szentgotthárdon ötöt, Vépen pedig kilencet kapott kettő ellenében a Csákány. Vasváron 2-1-es hazai siker született, legutóbb pedig Csákánydoroszlóban nyert a Haladás Kft. csapata 3-0-ra. A hazaiak közel 60 percig megvédték a kapujukat, ezt követően kapták a három gólt.

Ekkor már új edző irányította a csapat játékát, mert Danyi Péter munkahelyi elfoglaltságai miatt nem tudta tovább ellátni az edzői feladatot. A helyére Kurucz Ádámot kérték fel, aki szezon közben távozott a Körmendi FC felnőtt csapatától és nem idegen a számára a Csákánydoroszlói közeg.

Idegenben összességében egy győzelem és hét vereség a Csákánydoroszló mérlege, hét rúgott és huszonegy kapott góllal.

Összességében eddig 19 gólt szereztek és 37-et kaptak a bajnokságban. Németh Marcell öt, Dedics Alex négy találatot jegyez az idényben.

Soknak tűnik az eddigi 29 sárga lap, amit a csákányiak kaptak. A Táplánszentkereszt együttesének van ugyanennyi és csak a Szarvaskend kapott ennél is többet a mezőnyben. Náluk már 35 sárga lapot tartanak nyilván. A csákányiak közül Takács Szabolcsnak már hétszer, Sárközi Dánielnek ötször villant a lap. Igaz az is, hogy pirosat még nem ítéltek ellenük ebben a szezonban.

A Király SE 30 pontjával jelenleg harmadik a tabellán. A mérleg kilenc győzelem, három döntetlen és egy vereség, 42 rúgott és 9 kapott gól.

A papírforma hazai sikert ígér, de erre egy pillanatig sem gondolhatnak a Király SE játékosai. Teljes odafigyelésre, fegyelmezett, taktikus játékra és pontos támadásbefejezésekre lesz szükség ahhoz, hogy valóban itthon tudják tartani a három pontot a hűvösnek és szelesnek ígérkező délutánon.

Hogy ez hogyan sikerül, az kiderül szombaton délután, 13:30-tól a Király Sportlétesítményben.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
1812345
196789101112
2013141516171819
2120212223242526
222728293031
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek