Hírek
vissza
2016/1204

A végére megtört az átok! (videó, fotók)

A végére megtört az átok! (videó, fotók)

Az idei utolsó bajnoki mérkőzésén 3:2-re nyert a Király SZE a Kőszeg ellen Szombathelyen, a 13. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Kudron duplázott, a KSZE kapuját a 16 éves Farkas Márton védte.

Aktívabban kezdtük az Illés Akadémia műfüves pályáján megrendezett találkozót, már a kapuja előtt letámadtuk a kőszegi csapatot. A vendégek előrevágott labdákkal próbálkoztak, vagy nagy odalbedobásokkal próbáltak veszélyeztetni. Két 100 százalékos Király ziccer kimaradt, a Kőszeg viszont egy előrevágott labdából váratlanul megszerezte a vezetést. (0:1)

Nagy erőket kellett aktiválni, hogy még az első félidőben sikerüljön kiegyenlíteni:  egy akció végén Hujber Gábor egalizált.(1:1)

A második félidőben az elején mezőnymunka zajlott. Kudron Dániel becserélése után első labdaérintéséből gólt fejelt.(2:1) A második labdaérintésében pedig megduplázta góljai számát, egy szép akció végén Táncsics kapus fölött a hálóba emelt.

3:1 után is támadásban maradtunk, két három nagy lehetőségünk volt, de vagy kapufa lett, vagy a vendégek kapusa hárított. Egy buta labdavesztés után szépített a Kőszeg. (3:2) De a győzelem nem forgott veszélyben.

10 perccel a vége előtt a duplázó Kudron megsérült, és mivel nem volt több cseréje a Királynak, emberhátrányban fejezte be a hazai csapat a találkozót.

A mérkőzés érdekessége, hogy mivel a felnőtt és az ifi keret összes királyos kapusa betegséggel vagy sérüléssel bajlódik, a 16 éves Farkas Márton debütált a Király kapujában. A fiatal hálóőr jó teljesítményt nyújtott.

 

 

Király SZE-Kőszeg 3:2 (1:1)

Megyei I. o 13. forduló

Illés Akadémia 2016.12.04.

gólsz: Hujber G 41' Kudron D 62' 71' illetve Molnár Cs 29'; Réti M 83'

KSZE jók: Kiss Balázs, Sásdi Dávid, Varga Gergő, Németh Dániel, Kudron Dániel

Hajmási Milán, a Király SZE vezetőedzője: Végre sikerült megtörni az idei utolsó meccsünkön az átkot, hazai pályán megszereztük első győzelmünket. Gratulálok a csapatnak, hogy a viszontagságos félév végén becsülettel helyt álltunk. Helyezésben nem léptünk előre, de a 18 pont az erős középmezőnyt jelenti. Kudron Daninak boldog születésnapot kívánunk, remélhetőleg minél előbb felépül.

Kapcsolódó témák: Felnőtt labdarúgás

Képek

Kiemelt videó
Tigris Kupa U11 tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
44123456
4578910111213
4614151617181920
4721222324252627
48282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek