Hírek
vissza
2023/1216

A U8-as keret bővített létszámban, folyamatosan fejlődött a második félévbenSzerző: Németh Zsolt

A U8-as keret bővített létszámban, folyamatosan fejlődött a második félévben

 

A gyerekek őszi-téli munkáját Török Richárd értékelte.

 

 

Júliusban vettem át a 2016-os korosztályt.

A szakmai vezetéssel egyeztetve nagyobb játékoskerettel szerettünk volna dolgozni. Ezt a későbbi időszakra gondolva találtuk ki. A szezon elején partnercsapatoktól érkeztek elsősorban próbajátékosok, szeptembertől pedig az intézmény programból emeltünk ki tehetséges játékosokat. Így 24 főre emeltük a létszámunk.

A nagyobb keret miatt két csoportra osztottuk a játékosokat így 12-12 fővel tudtunk megfelelő minőségben dolgozni asszisztens edzőmmel Kalmár Gáborral.

Az edzéseken a figyelem és fegyelem tekintetében az évkezdethez képest sokat léptünk előre. A gyerekek kezdik megérteni, mi az elvárásunk a foglalkozások során. Ahogy a figyelmük és a koncentrációjuk fejlődik ezáltal technikailag is tudnak előre lépni.

A szezon eleji tornákon nagyobb lemaradásunk volt a többi csapathoz képest. Viszont az utolsó dunaszerdahelyi és gyirmóti tornán már láttam olyan dolgokat a játékosoktól, amiket az edzéseken gyakoroltunk. Emiatt pozitívan kezdhetjük a téli időszakot, mert ott technikailag rengeteget tudunk fejlődni.

 

Elégedett vagyok a csapatom eddig munkájával. Vannak hiányosságainak, de ha ilyen ütemben fejlődik a hozzáállásunk és a figyelmünk akkor szép tavasz elé nézünk!

 

Kapcsolódó témák: Labdarúgó utánpótlás U-8
Kiemelt videó
Ilyen volt a 4. Tigris Kupa a Répce Sportcsarnokban tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
2212
233456789
2410111213141516
2517181920212223
2624252627282930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek