2022/608

A Szeged jutott fel

A Szeged-Csanád Grosics Akadémia nyerte az U16-os bajnokok kétmeccses osztályozó párharcát, a Tisza-partiak a szerdai visszavágón Szombathelyen is diadalmaskodtak, így kettős győzelemmel biztosították helyüket a következő szezon U17-es országos bajnokság (másodosztály) alapcsoportjának mezőnyében.

Király SE-Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-5 (0-1). - Szombathely, MLSZ U16-os kiemelt regionális rájátszás, labdarúgó-mérkőzés, vezette: Gál P.

Király SE: Tanai M. - Kovács Áb., Fliegler, Vass D., Horváth Do. (Laczó a 76. p.) - Karvalics (Gombás M. a 68. p.), Szabó B., Baranyi N. (Mososnyi a 76. p.), Horváth Ba. (Vilics a 68. p.) - Király K. (Nagy Á. a 46. p.), Katona (Spanyó a 76. p.). Edző: Gombás Péter.

Szeged: Rabi (Kenyeres a 46. p.) - Milencovici, Sándor, Boda, Botic (Nógrádi a 75. p.), Ördög (Kovács Ár. a 68. p.), Gera (Botta-Dukát a 68. p.), Simon M., Bozsik (Dianovszky a 68. p.), Budai (Vásárhelyi a 75. p.), Mikó (Pap a 75. p.). Edző: Igor Bilic.

Gólszerző: Milencovici a 24., Ördög a 66., Mikó a 72., Botta-Dukát a 79. és a 90. percben.

A Szeged 7-0-ás összesítéssel nyerte meg az osztályozó párharcot.

Az osztályozó visszavágójának első félidejében tulajdonképpen ott folytatták a csapatok, ahol Szegeden abbahagyták. A mieink szervezetten védekeztek, míg a Tisza-partiak a széleket és a belső középpályát uralva sorra vezették támadásaikat. A 6. percben Boda még lesről talált be, de a félidő közepén Nemanja Milencovici a tizenhatos jobb csücskéről egy csel után gyönyörűen tekert a jobb felső sarokba (0-1). Pár percre rá Boda majdnem ugyanonnan majdnem ugyanoda lőtt, de Tanai bravúrral ki tudta ütni a labdát. A Király kapusa a félidő végéig még egy nagy bravúrt bemutatott, Botic 20 méteres lövését tolta a kapufára. A másik oldalon kollégájának, Rabinak egyszer sem kellett védenie, a kapu felé tartó lövések statisztikájába Szabó Bálint fejese került, aki egy szöglet után, kissé kiszorítva bólintott mellé. A második félidő elejét megnyomta Gombás Péter csapata, bátrabban jöttek előre Szabó Bálinték, egy újabb bravúrt mégis Tanainak kellett bemutatnia, Budai lövését tornázta ki a bal alsóból. Az idő haladtával érett az újabb vendég gól, ami a 66. percben meg is született, Ördög révén (0-2), végérvényesen eldöntve a párharcot. Az utolsó 25 percben egyre jobban kidomborodott a vendégcsapat nagyobb tudása, a 72. percben Mikó 25 méterről volt eredményes (0-3), Botta-Dukát pedig az utolsó percekben kétszer is betalált, fölényessé téve ezzel Igor Bilic együttesének győzelmét.

Összegzésképpen: a Király SE játékosai a 180 perc alatt mindent elkövettek, hogy megnehezítsék a szegedi akadémia dolgát, ami sikerült is, ám a két találkozó bebizonyította, hogy a kék-feketék előrébb tartanak a mieinknél.

Gombás Péter: - Gratulálok a Szegednek, jó csapatuk van, megérdemelten jutottak a magasabb osztályba. A mieinknek pedig az egész szezonban nyújtott teljesítményükhöz gratulálok, büszke vagyok a srácokra!