A mai napon elkészült a területi I. osztályú csapatok sorsolása. 18 együttes volt érintett, amelyek közül 16-ot párba sorsoltak, a két megmaradó együttes lett az erőnyerő, amelyek osztályozó nélkül kerültek fel az NB III-ba.
A Király SE csapatát már a második párban kisorsolták, a Mohácsi TE ellenfeleként.
A feljutás két mérkőzésen dől el. Az első napon Mohácson játszanak egymással a felek június 7-én, vasárnap, a visszavágót június 14-én, szintén vasárnap rendezzük a Király Sportlétesítményben. A mérkőzésnapok rögzítettek, a kezdési időpontokban a felek megállapodhatnak.
A Mohácsi TE 1888 csapata 27 mérkőzést játszott a Baranya vármegyei I. osztály np férfi felnőtt bajnokságában, amelyben 10 együttes mérte össze tudását. Leendő ellenfeleink a 27 meccsből 24-et megnyertek, néha nagy gólkülönbséggel. Összesen 99 gólt értek el a találkozókon és mindössze 12-őt kaptak. (Ugyanez a Királynál: 22 mérkőzés, 19 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség. 70 lőtt gól, 13 kapott az alapszakaszban. Összesen pedig 28 mérkőzés, 23 győzelem, 1 döntetlen, 5 vereség. 84 lőtt és 21 kapott gól.) A mohácsiak egyetlen vereségüket otthon szenvedték el a későbbi ezüstérmes Nagykozár csapatától, amely 4-3-ra tudott győzni az Újvárosi Stadionban. A két döntetlen közül az egyik Villányban (1-1), a másik a Komló otthonában született. (2-2)
A mai sorsolást követő párosítások: (Elöl az első pályaválasztók.)
Hajdúnánás – Balatonalmádi
Mohács – Király SE
Sárisáp – ZTE FC II
Sárbogárd – Fémalk Dunavarsány
Szarvas – Sándorfalva
Nagyatád – Mátészalka
Kecskemét – Szolnoki MÁV FC
Salgótarjáni BTC – Emőd
Erőnyerők:
1908 SZAC Budapest
Gyöngyösi AK
(Az idegenben lőtt gól szabálya nem érvényes az osztályozóra. Amennyiben a második mérkőzés rendes játékidejének végén az összesített állás döntetlen, akkor következik a 2×15 perces hosszabbítás, és amennyiben ott sem sikerül dűlőre jutnia a feleknek egymással, akkor 11-es párbajjal dől el a feljutás sorsa. A párosítások győztesei automatikusan feljutnak a nemzeti bajnokság harmadosztályába.)