Az idényben utoljára lép pályára saját otthonában Hegyi László együttese. A vendég a Haladás együttese lesz pénteken, 19 órától. A találkozót Pintér Benedek vezeti, két asszisztense Nagy Barnabás és Döbrösi Levente lesz.
Két fordulóval a bajnokság vége előtt a képlet egyszerű a Király számára: Ha nyeri a találkozót, akkor már bajnokként várhatja az utolsó mérkőzést, hiszen jelenleg négy pont Halmosiék előnye a Sárvárral szemben, amelynek otthonába az utolsó fordulóban látogatnak. Ha ez a különbség megmarad ezen a hétvégén, akkor az már nem lesz behozható.
A feladat minden bizonnyal nem lesz könnyű, de nem is teljesíthetetlen. Leendő vendégeink számára eddig nem hozott sikert a rájátszás, hiszen a Sárvártól otthon 5-2-re kaptak ki, majd a Király nyert náluk 4-1-re a Szarvaskend pedig 3-1-re. Legutóbb Sárváron pedig 3-0-ás vereséget szenvedtek. Minden bizonnyal azzal a szándékkal érkeznek majd a Királyba, hogy megtörjék rossz sorozatukat, ezért nagy koncentrációra és taktikus játékra lesz szükség Hegyi László együttesétől. A Kondics úti pályán ez sikerült április 24-én, hiszen bár a hazaiak jutottak előnyhöz a 12. percben, Czöndör Gergő közeli góljával egalizált majd egy öngóllal közvetlenül a szünet előtt már fordított is a Király. Az 52. percben László Dávid lépett ki és lőtt a hálóba, majd Gombás Máté bombázott a felső léc érintésével a kapuba, beállítva a végeredményt. Egy újabb Király siker megkoronázná az idényt, amelyben magabiztosan játszott és állt az élen a gárda.
Tiszta fej és eredményes játék. Erre lesz szükség ahhoz, hogy ne legyen tétje az utolsó fordulónak. A lehetőség a csapat kezében van, és hogy tud-e élni ezzel, az kiderül pénteken este, a Király Sportlétesítményben.