Hírek
2010/929

Tornára készül U11-es csapatunk

Dátum: 2009 február 3

Szombaton az Arena Savariaban, öt korosztályban kerül megrendezésre a Vasi Foci Akadémia SE tornája. Egyesületünket U-11-es csapatunk képviseli. A négy csapat körmérkőzés formájában mérkőzik meg egymással. Íme a program
Február 7. Sugár úti kiscsarnok:
13:30 VAFA - Vasvár
13:55 KIRÁLY SZE - Keszthely
14:20 VAFA - KIRÁLY SZE
14:45 Keszthely - Vasvár
15:10 VAFA - Keszthely
15:35 KIRÁLY SZE - Vasvár

A mérkőzések 18mx30m pályán zajlanak, a kapuk mérete 3mx2m, a játékidő 2x10 perc lesz.

részletek
2010/929

Megérkezett Leverkusenbe Király Gábor

Dátum: 2009 február 2

Ma reggel fél hétkor a még Berliben vásárolt Mini Cooper gépkocsijával megérkezett Leverkusenbe Király Gábor, hogy elfoglalja új állomáshelyét, a Bundesliga 5. helyén tanyázó gyógyszergyári együttesnél. A hetvenszeres magyar válogatott kapus este fél hétkor indult el Angliából, Doverben szállt kompra, s a francia partoknál, pontosabban Calais-nál autózott be a kontinensre.
Király Gábor egyelőre szállodába ment, valószínűleg csak holnap foglalhatja el a lakását, ami egészen közel van a Bayer Leverkusen stadionjához. Mint megtudtuk, ma már szeretne kicsit futni a kiváló hálóőr, átmozgatni magát a hosszú autóút után, ami elmondása szerint nem volt túl vészes, annak ellenére, hogy London környékén hófúvás tombolt. A Mini jól bírta a gyűrődést, igaz nem hajtotta túl, 100-110-es tempóban szelte az autópályákat.
Holnap viszont hivatalosan is kezdetét veszi Király Gábor újbóli Bundesliga karrierje, a Bayer 04 Leverkusen két edzéssel készül a soros bajnoki találkozóra.

részletek
2010/929

Király Gábor: Bayer Leverkusen

Dátum: 2009 január 30

Német precizítással mindössze két nap alatt eldőlt, hogy Király Gábor a Bundesligában 5.-helyen álló Bayer 04 Leverkusen játékosa lesz. Szerda este kapta a hírt a Burnley hetvenszeres magyar válogatott hálóőre, hogy a leverkuseniek komolyan érdeklődnek utána, csütörtökön reggel repülőre ült, délután már mindenben megegyezett Rudi Völler klubigazgatóval, ma délelőtt fél 11-kor pedig aláírták a bajnokság végéig szóló szerződést.

Király Gábor honlapunknak elmondta, hogy tényleg minden váratlanul és nagyon gyorsan történt. Csütörtökön reggel ült repülőgépre Angliában, és délelőtt a Bayer Leverkusen főhadiszállásán már Rudi Völler klubigazgatóval tárgyalt. Az egykori német játékoslegenda ismertette a klub álláspontját, tájékoztatta Gábort, hogy a német válogatott kapusa René Adler mögé szeretnének egy rutinos kapust szerződtetni, aki segíti a Leverkusen kapuvédőjének munkáját és fejlődését.
Mivel a Burnley és a Bayer Leverkusen is mindenben megegyezett, Király Gábor rábólintott a nagy múltú klub ajánlatára. A megállapodás értelmében - melyet ma délelőtt fél 11-kor szentesítenek aláírásukkal a felek - a Burnley, a most zajló bajnokság végéig kölcsön adja Király Gábort a németeknek. Ugyanakkor ismeretes, hogy nyáron a Burnleynél is lejár a magyar hálóőr szerződése, tehát attól kezdődően szabadon szerződtethető, ami azt jelenti, hogy maga dönthet a további pályafutásáról. Az viszont mindenképpen előnyös, hogy a következő hónapokban a Bundesliga mérkőzésein jobban szem előtt lesz. Külön érdekesség, hogy a szerződés aláírásakor Rudi Völler egy garnitúra Bayer Leverkusen felszerelést ajándékozott Király Matyinak, Gábor kisfiának.
Király Gábor honlapunknak beszámolt arról is, hogy csütörtökön délután találkozott Bruno Labbadiával a leverkuseniek mesterével, aki megfogalmazta az elvárásait. Benedikt Fernandez, az eddigi második kapus súlyos sérülést szenvedett és várhatóan csak májusban tér vissza a pályára. Addig viszont a piros-feketék egy megbízható kapust szerettek volna szerződtetni, aki mindenben partnere a csapat egyik sztárjának René Adlernek, akit egyébként Király Gábor már korábban is Oliver Kahn utádjának tartott. Kora este még egy hosszú orvosi vizsgálat várt Király Gáborra, amelyen mindenben megfelelt, s így minden akadály elhárult a szerződés aláírása elől. Olyannyira, hogy Gábor már mezt is választhatott, s mivel biztosra akart menni a szerencse terén is, rögtön a 21-es számú mezre csapott le.
„Örülök a megállapodásnak", zárta le nyilatkozatát Király Gábor, „ez a lépés a további terveimbe tökéletesen beleillik. Érdemes volt várnom, bölcs döntés volt, hogy nem fogadtam el a Burnley edzőjének azt az ajánlatát, hogy kölcsönadnak egy angol harmadik ligás kiesőjelölt csapatnak. Innét már lehet építkezni, és ahogy a Bruno Labbadiával folytatott beszélgetésemben ő is megerősítette, a legjobb kapus korban vagyok. Sokan öregnek gondolnak a 32 évemmel, talán éppen amiatt, hogy 21-22 évesen már a Bajnokok Ligájában védtem. Az elmúlt fél évben feltöltődtem, készen állok az újabb kihívásokra és a következő bajnokságban, mindenképpen szeretnék - akár a Bundesligában - első számú kapussá előlépni."
Mint megtudtuk Gábor holnap utazik vissza Angliába, de hétfőn már újra repülőgépre ül, mert kedden kell edzésen jelentkeznie a Bayer Leverkusen csapatánál. Nem lesz egyszerű a következő néhány hónap, hiszen a család, a gyerekek iskoláztatása miatt egyelőre Angliában marad. Ismerősökben nem lesz hiány azonban Leverkusenben sem, a már említett Rudi Völleren kívül a csapat kapusedzője éppen az a Rüdiger Volborn, aki a 400. bajnoki mérkőzését a Hertha csapata ellen játszotta, melynek kapujában akkor Király Gábor állt. Az a Király Gábor, aki mától visszatért a Bundesligába, hogy tovább építse karrierjét és vele együtt visszatért a német első osztályba a legendás szürke melegítő alsó is.

részletek
2010/929

Kiss Jessica ranglistás helyezése

Dátum: 2009 január 29

A KIRÁLY SZE tehetséges teniszező palántája, Kiss Jessica a Magyar Tenisz Szövetség most közzé tett hivatalos ranglistáján a 14 éves lányok mezőnyében már bekerült az első százba, jelenleg 0,83-as átlaggal a 94. helyen áll. Reményink szerint 2009.-ben több vesenyen vesz részt az ifjú reménység és előbbre léphet a ranglistán.

részletek
2010/929

A tagdíj fizetés új rendje

Dátum: 2009 január 28

A KIRÁLY Szabadidősport Egyesület vezetése nevében szeretnénk tájékoztatni a labdarúgó szakosztályunkban versenyző gyerekek szüleit, hogy 2009 január 1-től megváltozott a tagdíj fizetés rendje.
A továbbiakban az év valamennyi hónapjában szedünk tagdíjat. Úgy gondoljuk, és ezt fontosnak tartjuk elmondani, hogy a szakosztályunknál meglévő tagsági díj nem az edzések díjával egyenlő. A tagsági díj ennél lényegesen többet jelent a mi felfogásunk szerint. Szeretnénk, ha a befizetett összeg valóban azt szimbolizálná, hogy játékosaink teljes jogú tagjai a KIRÁLY SZE nagy családjának. És ennek fejében nem csupán edzéslehetőséget, szakmai előrelépést biztosítunk, hanem játékengedélyt, a bajnokságban való nevezést, felszerelést, és egy jó közösséget. Szeretnénk kérni, hogy januártól az esedékes havi tagsági díjat, az edzőknek szíveskedjenek befizetni. Az edzők a nyilvántartásunk alapján minden hónap végén elszámolnak az egyesület ügyvezetőjével, aki köteles a tulajdonos jóváhagyásával minden fillért visszaforgatni a labdarúgó szakosztály működtetésére. Vagyis a befizetett tagdíj teljes egészében az utánpótlás korú labdarúgók versenyeztetésére lesz felhasználva.
Kérjük mindehhez a tisztelt Szülők támogatását és megértését.
Köszönettel:

Király Ferenc Fodor Sándor
Elnök Ügyvezető

részletek
2010/929

Alakul a felnőtt keret

Dátum: 2009 január 23

Kialakulni látszik a KIRÁLY SZE megyei II. osztályú labdarúgó csapatának kerete. A csapatból távozik az egyik alapember Janek Dávid, aki Ausztriában folytatja tovább pályafutását, valamint a körzeti "érában" gólfelelős rutinos támadó Kelemen Győző is távozni készül. A csatár a Szombathelyi Spari csapatát fogja erősíteni. Visszatér csapatunkhoz Nemesi Gábor kapus és a középpályát erősítendő Lintner Dénes. A hálóőr Vasszécsenyből, a középpályás Csepregből tér vissza csapatunkhoz.
A felnőtt kerethez csatlakozik továbbá Molnár Attila a Bük TK csapatából, míg utánpótlás-keretünkből két 15 éves labdarúgó Németh Bálint és Pörge Péter kapott lehetőséget arra, hogy a felnőtt csapat keretével készülhessen.
A szakmai munkát Horváth Levente (képünkön) január 26-án kezdi meg, a jelenleg 21 fős kerettel, ám előtte a fiatalok egy edzőmeccs erejéig átruccanak Ausztriába, a Schachendorf csapatával (11 óra) játszanak felkészülési mérkőzést.

részletek
2010/929

Futás

Dátum: 2009 január 22

Az eddigieknek megfelelően Übersbach lesz a Cerr-Cup sorozat első állomása. Március 21.-én, immár 7. alkalommal megrendezésre kerülő tavaszi futóversenyen, idén először félmaratoni távot is teljesíthetnek a rajthoz állók. A Cerr-Cup sorozat főtávja továbbra is a 7.032 méteres táv marad, a hobbifutam 2.200, a gyermek futam 400 méter lesz.
Íme a teljes program:

11.00 Félmaraton rajtja 21.097 m (3kör), ezzel együtt indul a 7.032 méteres nordic-walking futam is. E két versenyszám eredményhirdetésére 13.45-kor kerül sor.

14.00 kezdetét veszi a Cerr-Cup sorozat:

14.00 Ovis-futamok 400 m (U6/U8)
14.15 Gyermek-futamok 800 m (U10/U12 és U14)
14.30 Iskolai és ifjúsági,valamint Hobbi I/II/III korcsoport 2.200m
15.00 Főfutam 7.032m
16.00 Eredményhirdetés- és ajándéksorsolások

A nevezési díjak:
Ovis futamok: 2,- euro / helyszínen nevezés esetén 3,- euro
Gyermek-, ifjúsági futamok: 6,- euro és 8,- euro
Felnőtt hobbi, U20 és főfutamok: 10,- euro és 12 euro

A versenyen chip-es időmérés van. A chip használata esetén 28,- euro kaució szükséges, melyből 25 eurot visszatérít a rendező.
Chip nélkül nem lehet rajthoz állni, az így teljesített eredmények nem kerülnek értékelésre.

Az eredményhirdetés után értékes tombolasorsoláson vesz részt minden rajthoz álló.

A verseny hivatalos honlapja: www.dieterprasch.com

részletek
Kiemelt videó
Így zajlott az ötödik Tigris Kupa tovább
Eseménynaptár
hétHKSZECSPSZOV
231234567
24891011121314
2515161718192021
2622232425262728
272930
Király induló
Irigy Hónaljmirigy - Szombathelyi Tigrisek