Dátum: 2009 január 30
Német precizítással mindössze két nap alatt eldőlt, hogy Király Gábor a Bundesligában 5.-helyen álló Bayer 04 Leverkusen játékosa lesz. Szerda este kapta a hírt a Burnley hetvenszeres magyar válogatott hálóőre, hogy a leverkuseniek komolyan érdeklődnek utána, csütörtökön reggel repülőre ült, délután már mindenben megegyezett Rudi Völler klubigazgatóval, ma délelőtt fél 11-kor pedig aláírták a bajnokság végéig szóló szerződést.
Király Gábor honlapunknak elmondta, hogy tényleg minden váratlanul és nagyon gyorsan történt. Csütörtökön reggel ült repülőgépre Angliában, és délelőtt a Bayer Leverkusen főhadiszállásán már Rudi Völler klubigazgatóval tárgyalt. Az egykori német játékoslegenda ismertette a klub álláspontját, tájékoztatta Gábort, hogy a német válogatott kapusa René Adler mögé szeretnének egy rutinos kapust szerződtetni, aki segíti a Leverkusen kapuvédőjének munkáját és fejlődését.
Mivel a Burnley és a Bayer Leverkusen is mindenben megegyezett, Király Gábor rábólintott a nagy múltú klub ajánlatára. A megállapodás értelmében - melyet ma délelőtt fél 11-kor szentesítenek aláírásukkal a felek - a Burnley, a most zajló bajnokság végéig kölcsön adja Király Gábort a németeknek. Ugyanakkor ismeretes, hogy nyáron a Burnleynél is lejár a magyar hálóőr szerződése, tehát attól kezdődően szabadon szerződtethető, ami azt jelenti, hogy maga dönthet a további pályafutásáról. Az viszont mindenképpen előnyös, hogy a következő hónapokban a Bundesliga mérkőzésein jobban szem előtt lesz. Külön érdekesség, hogy a szerződés aláírásakor Rudi Völler egy garnitúra Bayer Leverkusen felszerelést ajándékozott Király Matyinak, Gábor kisfiának.
Király Gábor honlapunknak beszámolt arról is, hogy csütörtökön délután találkozott Bruno Labbadiával a leverkuseniek mesterével, aki megfogalmazta az elvárásait. Benedikt Fernandez, az eddigi második kapus súlyos sérülést szenvedett és várhatóan csak májusban tér vissza a pályára. Addig viszont a piros-feketék egy megbízható kapust szerettek volna szerződtetni, aki mindenben partnere a csapat egyik sztárjának René Adlernek, akit egyébként Király Gábor már korábban is Oliver Kahn utádjának tartott. Kora este még egy hosszú orvosi vizsgálat várt Király Gáborra, amelyen mindenben megfelelt, s így minden akadály elhárult a szerződés aláírása elől. Olyannyira, hogy Gábor már mezt is választhatott, s mivel biztosra akart menni a szerencse terén is, rögtön a 21-es számú mezre csapott le.
„Örülök a megállapodásnak", zárta le nyilatkozatát Király Gábor, „ez a lépés a további terveimbe tökéletesen beleillik. Érdemes volt várnom, bölcs döntés volt, hogy nem fogadtam el a Burnley edzőjének azt az ajánlatát, hogy kölcsönadnak egy angol harmadik ligás kiesőjelölt csapatnak. Innét már lehet építkezni, és ahogy a Bruno Labbadiával folytatott beszélgetésemben ő is megerősítette, a legjobb kapus korban vagyok. Sokan öregnek gondolnak a 32 évemmel, talán éppen amiatt, hogy 21-22 évesen már a Bajnokok Ligájában védtem. Az elmúlt fél évben feltöltődtem, készen állok az újabb kihívásokra és a következő bajnokságban, mindenképpen szeretnék - akár a Bundesligában - első számú kapussá előlépni."
Mint megtudtuk Gábor holnap utazik vissza Angliába, de hétfőn már újra repülőgépre ül, mert kedden kell edzésen jelentkeznie a Bayer Leverkusen csapatánál. Nem lesz egyszerű a következő néhány hónap, hiszen a család, a gyerekek iskoláztatása miatt egyelőre Angliában marad. Ismerősökben nem lesz hiány azonban Leverkusenben sem, a már említett Rudi Völleren kívül a csapat kapusedzője éppen az a Rüdiger Volborn, aki a 400. bajnoki mérkőzését a Hertha csapata ellen játszotta, melynek kapujában akkor Király Gábor állt. Az a Király Gábor, aki mától visszatért a Bundesligába, hogy tovább építse karrierjét és vele együtt visszatért a német első osztályba a legendás szürke melegítő alsó is.
részletek