Tegnap tartotta egyesületünk a hagyományos évzáró ünnepségét. A szülők jelenlétében 17.00 órakor az U9-11-13 korosztály a labdarúgó szakosztálytól , 18.00 órától a futó szakosztályunk és 18.30 órától az U16 Sárga és Szürke csapatunk a labdarúgástól jelent meg a létesítmény Sportpresszójában. A legkisebbeknél Horváth Levente szakosztályvezető tájékoztatójában elmondta , hogy nem az eredményességre törekszik a szakmai stáb , hanem a labdarúgás szeretetére. Az évzárón Király Ferenc - egyesületünk elnöke - , Király Gábor és felesége Király Zsanett is jelen voltak. A gyerekek és a szülők is pozítívan értékelték az eltelt évet, számunkra pedig nagy öröm, hogy a jövő labdarúgói nálunk kezdik pályafutásukat.
A futószakosztály vezetője Tuli Lajos elmondta , hogy 2010-ben a Király SZE futói 28 versenyen vettek részt. Többek között a hagyományos Cerr-Cup sorozaton és a Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaratonon. Szinte nem volt olyan verseny ahol a dobogón ne állt volna "királyos" futó. A jövő évet egy szakosztályi értekezlettel kezdjük , ahol a 2011-es verseny naptárunkat alakítjuk ki és a költségvetés megtárgyalása lesz a fő momentum. Király Ferenc az elnökség nevében Fair Play díjat adott át a futóinknak - a szupermaraton körül kialakult helyzetet októberi híreinkben találják- akik a hivatalosan a szervezők részéről lemondott versenyt mégis végigfutották. Ezzel talán segítettek a szervezőknek abban , hogy 2011-ben még véletlenül se gondolják azt, hogy nincs értelme megszervezni.
Végezetül Farkas László és Petrovics Balázs tanítványai foglaltak helyet szülői kísérettel. Szürke csapatunk az idei évben is fejlődött. Farkas László gratulált az elvégzett munkához és megköszönte a játékosoknak, valamint szüleiknek a támogatást. Petrovics Balázs, a Sárga csapatunk edzője ismertette , hogy idén sem sikerült vereséget elszenvedni csapatának. Kiemelni játékost ő sem akart, a csapatmunka továbbra is a jelszó. Kérte játékosait , hogy a következőkben is így álljanak a munkához az edzéseken, hiszen saját maguk tették ilyen magasra a mércét, amit csak teljes odaadással lehet fenntartani.
Horváth Levente elmondta hogy az U16-os korosztálynál már az eredményesság a döntő, hiszen a téli felkészülést a felnőtt csapat már jó pár 16 éves játékossal fogja elkezdeni. Fontosnak tartotta , hogy minél előbb a felnőttek között tudjon az egyesület saját nevelési játékost szerepeltetni , hiszen csak így van értelme a szakmai munkának a játékos oldaláról is.
részletek