2016/1120

Zsinórban a negyedik

Küzdelmes mérkőzésen 3:2-re nyert a Király SZE U19 a Mosonmagyaróvár ellen a III. osztályú bajnokság 13. fordulójában.

Szombaton a Király Sportlétesítményben lejátszott találkozón a csapadékos idő miatt felázott mély talajú pályán játszottak a csapatok. Így a mérkőzés nem a szép játékról, hanem a férfias, kemény küzdelemről és persze a zsinórban negyedik győzelemről marad emlékezetes.
Mindkét csapat bátran kezdeményezett, próbált játszani, amennyire a pálya talaja engedte, de ez sokszor nem sikerült, így a csapatok egymás hibáiból élve alakítottak ki helyzeteket. Az első vendég támadásnál a jobbról érkező beadásnál a hazaiak nem tudtak felszabadítani, a labda a vendég csatár elé került, akinek nem volt nehéz dolga közelről a kapuba lőni (0-1). A hazai csapat nem mondott le a győzelemről, próbált egy-két érintéssel, sokat mozogva támadásokat vezetni, egy ilyen akció végén Goda Tamáshoz került a labda, aki nagyszerűen hozta helyzetbe magát és a vendég kapuba helyezte a labdát (1-1). A félidő vége előtt bal oldalon vezetett támadást a vendég csapat, a szélső támadó lecselezte védőjét, majd éles szögből megszerezte a vendégek vezető gólját (1-2).
A szünetben a hazai csapat két poszton frissített, amely után támadásvezetéseik pontosabbak voltak és sikerült az egyenlítő gólt megszerezni Prán Dominik révén, aki lecselezte magát az alapvonalra, majd a kimozduló kapus mellett elpasszolta a labdát és az érkező védő már csak beljebb tudta segíteni a hálóba(2-2). A Király SZE győztes találatát, az egy héttel korábban már a felnőtt csapatban is gólt szerző Biácsy Márk szépségdíjas távoli lövéssel szerezte.
Király SZE-Mosonmagyaróvár 3:2(1:2)