2019/915

Győzött a Király U14, döntetlent játszott az U15 a Ménfőcsanak ellen

A Király U14 nyolc perc alatt döntötte el a mérkőzést a Ménfőcsanak ellen. A Király U15 helyzetkihasználásán javítani kell.

Ménfőcsanak U14- Király U14 0:5 (0:0)

MLSZ U14 II.o ÉNY 3. ford.

gólsz: Gergely B 54' 73' Kálmán SZ 60' Pintér R 62' 75'

Király U14: Tanai M/Katona B 74' Fliegler Á, Horváth B, Katona R, Nagy Á, Zsirai-Kiss B/Gergely B 51', Pintér R, Baumgartner D/Gombás B 41' Vass D, Szalai Cs, Kálmán Sz/Szabó B 62'

Kovács Zsolt, a Király U14 edzője: Nem vártuk jó előjelekkel a mérkőzést, hiszen 8 játékosomat nélkülöznöm kellett (betegség, sérülés, ill. 3-an U15-ös csapatban szerepeltek), valamint a buszunk is lerobbant a reggeli indulásnál. Ennek ellenére nem kezdtük rosszul a mérkőzést, az ellenfél térfelén tartottuk a labdát, de sajnos a középpályán pontatlanul, kapkodva játszottunk. Így is 4-5 komoly gólszerzési lehetőségünk volt, amik sajnos kimaradtak. Az ellenfél kontráiban pedig komoly veszély volt. A második félidőben a cseréknek köszönhetően, valamint annak, hogy a támadó zónában sokat javultunk, 8 perc alatt eldöntöttük a mérkőzést. Örülök, hogy vezetés birtokában sem álltak vissza fiúk, mentek előre és magabiztos győzelmet arattak. Ha a játékkal nem is teljesen, de a hozzáállással és akarattal teljes mértékben elégedett voltam az egész csapattal. Külön szeretném kiemelni, hogy négy 2007-es játékosunk most szerepelt először az U14-es bajnokságban, és remekül helytálltak, sőt Gombás Bence 2 gólpasszal, Gergely Bálint pedig 2 góllal járult hozzá a győzelemhez.

Ménfőcsanak U15- Király U15 1:1 (1:1)

MLSZ U15 II.o ÉNY 3. ford.

gólsz: Brandisz D 37' ill Tóth M 5'

Király U15: Szlámer K, Szabó A, Kovács Á, Tóth M, Kiss R, Bészély G, Majtényi Zs, Karcsics D/Tasnádi B 60' Czenki M, Bráder B, Szabó B

Koman Vladimir, a Király U15 edzője: A mérkőzés legelején megszeretük a vezetést. Aztán akár csak a legutóbbi hazai találkozón, a Ménfőcsanak ellen is sok helyzet dolgoztunk ki, de zek kimaradtak. A hazaiak kiegyenlítettek az első félidő vége előtt, egy szögletből kaptunk gólt. Végig mi támadtunk, meg tudtuk volna nyerni a találkozót, még az utolsó percben is volt egy nagy helyzetünk, de a kapust tatláltuk el a kapu helyett, így meg kellett elégednünk az 1 ponttal.